Na pět krátkých otázek nám odpověděla pětadvacetiletá Kristína.

Na vstávání většinou není nic příjemného, zvláště v pracovní dny, kdy je doprovázeno ostrým zvukem řinčícího budíku. Každý způsob, jak si ráno zpříjemnit a udělat jej alespoň o kousek hezčí, je proto jistě vítaný. BeBe výzva se již řadu týdnů snaží takový způsob příjemného ranního vstávání nabídnout, ve formě krátké a jednoduché ranní rozcvičky, která naše tělo hned po ránu pořádně rozpohybuje. Takže namísto, abychom z domova odcházeli do práce unavení a bez nálady, budeme moci do začátku každého dne vykročit tou správnou nohou.

Bebe

Kristína (25 let), pracuje ve společnosti Kraft Foods. Pravidelně sice cvičila už před BeBe výzvou. Sama si ale všimnula, že díky krátké kardio rozcvičce se hned po ránu cítí daleko lépe. Malé cvičení po probuzení by doporučila každému.

Čím vás projekt BeBe výzva oslovil?
Cvičím pravidelně a velmi ráda. Tato aktivita mě oslovila právě proto, že může ženám ukázat, jak prospěšné pro ně může být pravidelné cvičení. Na cvičení se dá nalézt čas opravdu vždy.

Máte v programu nějaké oblíbené nebo naopak neoblíbené cviky?
Žádný oblíbený ani neoblíbený cvik nemám. Cvičím pravidelně a ráda. Cviky nejsou vůbec náročné, takže ti, kteří teprve začínají, se vůbec nemusejí ničeho bát.

Máte po ranním cvičení víc elánu a lepší pocit?
Jednoznačně mám více energie, cítím se svěžejší a více rozhýbaná, takže se mi celý den začíná daleko lépe.

Máte nějaký tip nebo radu pro ty, kteří se chtějí zapojit?
Vůbec není třeba, abyste se čehokoli obávali. Ranní cvičení vám dá opravdu hodně, ale každý to musí nejdříve sám zkusit, aby se o tom přesvědčil. Nastartuje se vám metabolismus a vyplaví se endorfiny. Budete mít výbornou náladu a nakonec se na každé ráno budete těšit.

Tip Radky Vandasové, renomované cvičitelky a instruktorky v BeBe výzvě:

Stačí ráno pro nastartování metabolismu opravdu jen několikaminutové cvičení?

Pro aktivaci metabolismu opravdu stačí jen krátká rozcvička, nicméně je důležité dodržet určité principy. Je to dodržování časového intervalu technického provedení jednotlivých cviků a začátek cvičení by měl být co nejdříve od probuzení.

K BeBe výzvě se může přihlásit opravdu každý. Každý může udělat během jedné jediné minuty něco pro pro sebe. Připojte se proto k projektu BeBe výzva i vy a zaregistrujte se na stránkách www.bebevyzva.cz. Pokud vás ohledně ranního cvičení zajímají jakékoli informace, naleznete je na těchto stránkách včetně kontaktního formuláře. Cvičitelka Radka jakékoli vaše dotazy ráda zodpoví. Není nač čekat – udělejte něco pro sebe!

Reklama