Na pět krátkých otázek nám odpověděla pětadvacetiletá Bára:

Také už jste slyšela o programu 60 sekund, 30 dní, 1 výzva, ale zatím stále váháte, zda se máte přidat, nebo krátké ranní cvičení raději přenechat odvážnějším? Abychom vám rozhodování ulehčili, vyzpovídali jsme pro vás celkem šest statečných žen, které spojují hned dvě věci. Všechny totiž pracují ve společnosti Kraft Foods, jejíž značka BeBe Dobré ráno vypustila program BeBe výzva na svět a všechny se rozhodly udělat něco samy pro sebe, výmluvy hodily za hlavu a do programu 60 sekund, 30 dní, 1 výzva se už zapojily. Postupně si tak zde budete moci přečíst šest různých rozhovorů s mladými ženami, které jsou úplně stejné jako vy, jen už se začaly „prát“ s ranním kardio cvičením.  

bara

Jako první odvážlivkyni čelící BeBe výzvě vám představíme mladou Báru, která pracuje v oddělení marketingu. Její náročný pracovní den začíná už před sedmou hodinou ranní, snaží se však pravidelně snídat, ráda sportuje a zkouší nové věci, jak sama říká - má totiž ráda výzvy :-). Když se o možnosti zapojit se do BeBe výzvy dozvěděla, neváhala prý ani chvilku. Do programu šla s tím, že bude cvičit alespoň čtyři dny v týdnu, a zvolí si pokaždé čtyři minuty. Jak to nakonec dopadlo, se dozvíte v rozhovoru níže, nebo si Báru a její odpovědi poslechněte sami, video najdete zde:

Videorozhovor: Bára Hrdličková

Báro, proč jste se rozhodla začít ráno cvičit s BeBe výzvou?
Zrovna jsem měla chuť vyzkoušet nějaké nové cvičení a u BeBe výzvy se mi líbilo, že to zvládnu sama doma a v docela krátké chvíli. Zároveň jsem byla zvědavá, jestli cvičit takhle brzy po ránu hned po vstávání vůbec zvládnu.  

Kolik času jste si pro ranní cvičení vyčlenila?
Já jsem do toho chtěla jít naplno, takže jsem se rozhodla, že budu cvičit rovnou čtyři minuty a to alespoň čtyřikrát týdně. Musím se ale přiznat, že se mi to vždycky ne úplně daří, protože hodně cestuji a někdy toho času opravdu moc nezbývá. Takže jsem se snažila vždy cvičit alespoň tu minutku, ale když se podařilo cvičit čtyři minuty několik dní za sebou, tak jsem se cítila opravdu nejlépe.

Cvičí se vám kardio cviky, které jsou v programu BeBe výzva snadno, nebo jsou náročnější, než jste si myslela?
Cviky nejsou nijak zvlášť náročné, a když se tam nějaký nový a těžší cvik objeví, už se těším až ho další den zvládnu lépe :-).

Ovlivňuje ranní cvičení nějakým způsobem vaši celodenní náladu?
Cvičení mě zaručeně probere a musím říci, že mám určitě i více energie na všechny aktivity, které mě ten den čekají.

Budete po skončení BeBe výzvy ve cvičení pokračovat?
Cvičení se mi moc zalíbilo a chtěla bych v něm určitě pokračovat. Navíc jsem zjistila, že je to přesně něco pro mě, takže jsem se ještě k BeBe výzvě přihlásila na ranní kurzy pilates.

Tip Radky Vandasové, renomované cvičitelky a instruktorky v BeBe výzvě:

Kardio cviky mají aktivační účinky na organismus a neškodí tělu, pokud cvičíme ráno na lačno. Použitím intervalového způsobu cvičení a cviků s vlastní vahou dokážeme aktivovat metabolismus, aniž bychom narušovali svalovou strukturu.   

K BeBe výzvě se může přihlásit opravdu každý. Každý může udělat během jedné jediné minuty něco pro své zdraví. Připojte se proto k projektu BeBe výzva i vy a zaregistrujte se na stránkách www.bebevyzva.cz. Pokud vás ohledně ranního cvičení zajímají jakékoli informace, naleznete je na těchto stránkách včetně kontaktního formuláře. Cvičitelka Radka jakékoli vaše dotazy ráda zodpoví. Není nač čekat – udělejte něco pro sebe!

Reklama