seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Zmrzlina
Zmrzlina bývá v létě u většiny lidí numero uno, zejména u dětí. Ty kupované ale většinou obsahují velké množství cukru a dalších nezdravých látek. Přitom není nic složitého si zmrzlinu připravit doma a dát si do ní to, co máte rádi. Budete přitom potřebovat jen mixér, do kterého dáte smetanu, případně mléko, ovoce, oříšky, čokoládu nebo cokoliv máte rádi. Stačí rozmixovat, dát do krabičky a nechat zmrazit alespoň na 12 hodin. 

Máte radši vodové zmrzliny? Opět není problém, smíchejte vodu s domácí šťávou nebo s ovocným pyré, přidejte klidně i kousky ovoce. A jestli chcete stejně barevnou zmrzlinu jako z obchodu a rádi by ste se vyhnuli umělým barvivům, použijte lyofilizované ovoce. Nechte zmrazit. A pro děti doporučujeme vytvořenou směs nalít do formiček, bude je to více bavit.

Koktejly
Dospěláci si možná neumí představit léto bez koktejlů a je jedno, jestli jsou alkoholické nebo nealkoholické. Doporučujeme při přípravě koktejlů používat pití s nižším obsahem alkoholu, jinak toho na sluníčku moc nevydržíte. Co třeba ovocný gin, který nádherně drink ovoní? Nezapomeňte ho pořádně vychladit a přidat i led. Jako ozdobu bude skvěle fungovat opět lyofilizované bylinky nebo bylinky.

Snimek-obrazovky-2023-06-02-v-20.27.23.png
Gin s hruškou, Premier Wines&Spirits 795 Kč / Mermaid Pink Gin, Warehouse, 1 000 Kč / Gin s broskví, Premier Wines &Spirits, 795 Kč

Ovoce
Nuda? Možná. Ale my nemyslíme čerstvé ovoce, ale mražené. Máme pro vás totiž tip na skvělou sladkost, která je zdravá a zároveň úžasně ochladí. Hlavní roli bude hrát hroznové víno, které obalte v trochu vody a citronové šťávy a pocukrujte. Nechte zmrznout, je to vynikající a uvidíte, že se po tom jen zapráší! Dospělí si místo vody na obalení můžou zvolit vodku, ale opatrně, ani vám nebude připadat, že byste do sebe nějaký alkohol dostávali.

Limonády
Nemáme na mysli sladké nápoje s tunou cukru anebo umělými sladidly. Dnes už se prodávají skvělé sirupy bez přidaného cukru nebo například slazené jablkem, dokonce i s příchutí alkoholického nápoje. Pro ty, co nechtějí nebo nemohou pít, třeba pro děti. Samozřejmě si ale vlastní sirup můžete udělat doma.

okokok.png
Sonnentor, 240 Kč / Moštěnický sirup, Aktin, 99 Kč / Kitl Syrob, 119 Kč

Zdroj: autorka článku, milujivareni, michanedrinky

Reklama