621f6e91c4d27obrazek.jpg

Má seznam na všechno… Kromě toho, jak žít svůj život

Amelia byla pilnou a zodpovědnou holčičkou, pak pilnou a zodpovědnou puberťačkou a dnes je rozčarovanou, zato pořád pilnou mladou ženou. Za sedm dní jí bude třicet a její nejnovější kratochvílí je sestavování seznamů vlastních neúspěchů. Ten poslední je delší, než by čekala:

  • Bydlí u rodičů ve sklepě,
  • aby se uživila, píše trendové články do hipsterského magazínu,
  • který ale moc neplatí, takže musí taky třikrát denně venčit psa své sousedky…
  • a dělat číšnici v baru plném opilých teenagerů v centru města.
  • Její známí jsou šťastně zadaní, mají rozjetou kariéru, berou si hypotéky a plodí děti, zatímco ona neví, jakým směrem by se měla v životě ubírat.
  • Její přítel je chudý básník, který bydlí u své maminky a v dohledné době na tom nehodlá vůbec nic měnit.

Začíná odpočet!

Nejlepšími přáteli a rádci v existenciálních otázkách jsou Amélii čtyři důchodci, se kterými se spřátelila při venčení psa. Aby toho nebylo málo, šéfredaktor hipsterského magazínu, pro který pracuje, se jí rozhodl dát poslední šanci. Má napsat superúspěšný článek na téma 28 800 plastových kachniček, plovoucích v oceánu po námořní katastrofě. Na odevzdání jí dal přesně sedm dní, a tak za sedm dní musí: napsat nejvíc cool článek své kariéry, pochopit, jestli je vůbec zamilovaná, zjistit, co opravdu v životě chce.

621f6e0e3bddaobrazek.jpg

Valentina Ferrari se narodila v Římě v roce 1992. Po absolvování studií sociologie a komunikace na římské univerzitě Sapienza obdržela diplom ze školy kreativního psaní Scuola Holden. Amelia chce zůstat nad vodou je jejím debutovým románem. Knihu mladé Italky vydalo nakladatelství Metafora, zakoupíte na e-shopu grada.cz.

met.jpg