Zajímá vás, jak probíhá natáčení televizních seriálů? Konkrétně Ordinace v růžové zahradě? Zahrála jsem si epizodní roličku v jednom z dílů, takže to máte „z první ruky“.

Díky našemu magazínu jsem získala příležitost seznámit se s prostředím, kde se točí můj nejoblíbenější seriál. Redakce mě totiž vyslala do lázní, kde jsem se setkala na tiskové konferenci s herečkou Zlatou Adamovskou.

Svěřila jsem se Zlatě se svou slabostí pro Ordinaci a také, že jsem tak trošku herečka. Slíbila mi, že mi pomůže splnit můj sen. A svůj slib dodržela. Před Vánoci se mi ozvali z televize NOVA a nabídli mi roličku - scénář přijde mailem. Čekala jsem tak dvě tři věty.

A ono přišlo vět víc...

Dokonce hned dva dialogy. Jeden z nich s primářem Mázlem alias Petrem Rychlým a druhý se sympatickou sestřičkou Mirkou, jinak v civilu ještě sympatičtější Kristýnou Kociánovou.

Začala jsem se zase po létech pilně učit text

Všude a pořád, doma, na ulici, v tramvaji. Brzy mé obrovské nadšení převálcovala pořádná tréma. Přece jen je Petr Rychlý, který natočil ze všech herců v seriálu nejvíce epizod, velká hvězda. Jaký bude v civilu? Vždyť já s ním budu v záběru úplně, ale úplně sama! Co když to zvořu? Navíc už nejsem zvyklá učit se texty a s pamětí to v mém věku není žádná sláva.

Když mi přítel večer přede dnem „D“ zahrál Mázla a kriticky prohlásil, že to tedy moc neumím, cítila jsem se hrozně. Přece jen je jiné hrát s kaktusem v rohu kuchyně než se skutečným člověkem.

Na Skalce mě čekalo auto se sympatickým panem řidičem

Při cestě do nenápadných hostivařských ateliérů mě uklidňoval, že ve štábu jsou všichni moc fajn a hodní. Kostymérka a posléze i maskérka, které mě převzaly v uzoučké chodbě, byly shovívané k mé zmatenosti. Připravená jsem čekala na „své“ obrazy, zevlovala a nakukovala tu omylem, tu úmyslně do částí ateliéru připomínajících bludiště. Důvěrně známé interiéry jsou ve skutečnosti velmi maličké. Profesionální kamera a světlo dovedou vykouzlit zázraky.

První přišel na řadu dialog s Mirkou.

Asi dvě zkoušky a možná tři klapky... Pár minut - no, SNAD pohoda. To mě povzbudilo.

A to už se přede mnou zjevil můj idol, Petr Rychlý

Vypadal stejně jako v televizi. A byl moc milý. Sedl si se mnou ke stolečku a že si rozhovor probereme. Vyplivla jsem to pološeptem a pan primář mě pochválil, jak hezky to umím, a prohlásil, že natáčení tudíž bude brnkačka.

To neměl dělat!

Okamžitě mně mohutně otrnulo, a jak jsem chronicky ukecaná a prozradím o sobě i to, co nevím, pochlubila jsem se, že mně do Ordinace doporučila paní Adamovská, se kterou jsem se setkala na novinářské akci... Pan Rychlý se zeptal, kam píši. A tak jsem hrdě prohlásila, že do ženy-in, a dodala, jestli třeba pro náš magazín nedělal někdy rozhovor.

A to jsem neměla dělat zase já!

Přestal se usmívat a prohlásil, že rozhovory zásadně nedělá od doby, kdy mu v Blesku překroutili jakési vyjádření. Mohla jsem se snad divit, že má pifku na všechny novináře? Měla bych ji taky! V tu chvíli jsem pocítila vztek nad bulvárním tiskem, který dokáže ublížit a zneužít důvěry známých osobností, protože nám, seriozním médiím, které píší o slavných lidech jen to hezké, a pokud nemohou, tak o nich nepíší, dělá ostudu.

Ale šlo se na plac! Já trošku rozhozená - pan Rychlý jako dokonalý profesionál

Největší problém jsem měla s dveřmi (systém klik v Ordinaci fakt není nejjednodušší) a taky svým vstupem. Pan režisér mě nabádal několikrát, abych mluvila tiše a bez interpunkce. Před kamerou a dokonalými mikrofony není žádoucí divadelní projev - musíte mluvit civilně, stejně jako v normálním životě. Scénář bývá napsán tak, že vám jde perfektně „do pusy“, takže to problém není. Problém je, že jsem trošku hluchá, a kdo mě zná, ví, že jsem trošku hlučnější.

„Továrna na iluze“ - kus skvěle odvedené práce

Vím, že mnohé z vás tento seriál nesledují. Já jej rozhodně za pokleslý žánr nepovažuji. Navíc věřím, že spoustě lidem přináší stejně jako mně dvakrát týdně divácké zážitky, totální relax, a odpoutání se od vlastních starostí, kdy s napětím sledujeme cizí životy, po 8,5 letech nám tolik známých seriálových postav, které když potkáme na ulici, máme pocit, že je důvěrně známe. Vzdávám čest a velký obdiv všem tvůrcům a hercům, kteří seriál točí a dokážou v tak neuvěřitelně úsporných časových i prostorových podmínkách vytvořit skvělé herecké výkony.

Tak snad mě nevystřihnou

Pokud ne a chcete mě v televizi vidět, pozorně sledujte Ordinaci v růžové zahradě. A pokud se vám podaří zjistit, jakou roličku jsem tam ztvárnila, napište mi jméno či název postavy do redakce, a ta nejrychlejší z vás ode mě získá malý kosmetický dárek! Za odměnu. :)

Reklama