Tanečním jsem se vyhnula obloukem mimo jiné i proto, že jsem vyrůstala v malé vesnici, kde něco takového prostě neexistovalo. Ryze tanečních akcí se neúčastním a taneční hudbu neposlouchám. Od porady, která se seběhla minulý týden, intenzivně přemýšlím, čím bych vám mohla k dnešnímu tématu přispět.

Těm pozornějším neuniklo, že jsem se opět chystala strávit sobotní večer na koncertu své oblíbené kapely. Před kapelou Clou ale vystoupili o fous drsnější Post-it, a tak mě napadlo, že možná některé z vás přemýšlíte, co se na takových akcích dá dělat. Pít nemůže každý. A tančit? Na rock, punk nebo metal? Jde to?

Jde. Pojďme si probrat základní kroky. Nemusím snad zdůrazňovat, že tento návod myslím smrtelně vážně. :-)

Základní postoj: Stoj mírně rozkročný. Prostředníček a prsteníček jedné ruky pokrčte, ukazováček a malíček nechte natažený, palec může být volně nebo pokrčený tak, aby vprostřed dlaně překrýval ostatní pokrčené prsty (tomuto gestu se říká paroháč).

Základní pohyb: Rukou s „paroháčem“ pohybujte v rytmu, ve stejném rytmu kývejte mohutně hlavou. Ostřílení rockeři dokážou navíc poklepávat nohou, pohupovat boky a do silného refrénu dokonce skáčou libovolně vysoko.

Držení těla: V souladu s množstvím vypitého alkoholu.

Výhody: Pokud se do této úlohy dostatečně vžijete a prožijete rock celou duší a tělem, vybijete všechnu přebytečnou energii.

Nevýhody: Vybitá energie vám může následujícího dne poněkud scházet.

Tip Ženy-in: Dost toho vypotíte, nezapomeňte proto na deodorant a pitný režim. Pamatujte také, že tvrdost vypitých tekutin nemusí být přímo úměrná tvrdosti žánru, který posloucháte. (Já například jdu maximálně do sladkého Malibu.)

Vyzkoušeli jsme

Výše popisovaný tanec nepraktikuji nepřetržitě. Spíše jsem se omezila na to pohupování boky a kývání hlavou se stalo záležitostí tak nějak automatickou. Vážně to není tik. :-) Jinak můžu se vším souhlasit.

Jeden moudrý člověk kdysi pravil:  „Není akce bez reakce.“ Takže i já jsem si sobotní noc užila se všemi klady a zápory. Daň za skvělou zábavu platím ještě teď. Včera jsem samou únavou málem nedojela zpátky domů a dnes toužím po tom, aby si nějaký z viníků tohoto bolestivého stavu přišel odčinit, co způsobil, a věnoval mi jednu masáž namoženého a tuze bolavého krčního svalstva.

Reklama