ma1.jpg

Velmi důležitým faktorem při péči o problematickou pleť je však jednoznačně výběr vhodné a kvalitní kosmetiky, která zajistí důkladné čištění a intenzivní hydrataci.

Jakou kosmetiku pro problematickou pleť zvolit?

Sáhněte po české kosmetice z přírody, která se dokonale postará o problematickou a mastnou pleť se sklonem k akné a pupínkům. Naším tipem je nová kosmetická řada CLEAR & HAPPY od tradiční české značky Manufaktura. Uleví pleti od nečistot a toxinů, reguluje produkci kožního mazu, zklidňuje, eliminuje projevy akné, hydratuje, rozjasňuje a vytváří ochrannou bariéru. Čistá okurková vůně je dalším bonusem a příjemným osvěžením problematické pleti.

6299ffe00b781obrazek.jpg

Jaké kroky zařadit do kosmetické rutiny pro čistou a zářivou pleť?

Vyčištění pleti

Čištění pleti je absolutní základ. Pravidelné a kvalitní odlíčení a čištění každé ráno a večer zbaví pleť nečistot a připraví ji na přijímání účinných látek z hydratačních a regeneračních pleťových přípravků. Mezi trendy čistící přípravky pro problematickou pleť patří pleťové gely, které můžete použít přímo ve sprše.

6299ff3b5b3fbobrazek.jpg

Náš tip: Čisticí gel, peeling & maska na obličej CLEAR & HAPPY 3v1 Manufaktura

Dočištění a tonizace

Po vyčištění následuje tonizace a dočištění. Nejlepší pleťové tonikum pro problematickou pleť by mělo jemně a efektivně dočistit pleť od nečistot a mazu. Čistící pleťová voda tonizuje a zanechává pleť svěží a rozjasněnou, stahuje póry a reguluje tvorbu kožního mazu, napomáhá eliminovat projevy akné, začervenání a nedokonalostí pleti.

6299ff56bbf06obrazek.jpg

Náš tip: Zklidňující a čisticí pleťová voda a tonikum CLEAR & HAPPY Manufaktura

Hydratace & rovnováha

Problematická pleť ocení následnou péči v podobě lehkého hydratačního krému na obličej určeného pro problematickou a mastnou pleť se sklony k akné. Zvolte krém s vysokým podílem ingrediencí přírodního původu, který zmírňuje akné, matuje příliš lesklou pleť a vrací suché pleti její vláčnost.

6299ffbda014bobrazek.jpg

Náš tip: Zklidňující, matující a hydratační pleťový krém CLEAR & HAPPY Manufaktura

Lokální péče na akné a pupínky

Míváte občas pupínky na tváři, bradě, čele nebo na krku? Vyzkoušejte přírodní SOS gel pro vysušení a zklidnění pupínků. Naneste bodově přímo na postižená místa – začínající akné, zarudlý pupínek, příp. štípanec či oděrku. Noste gel neustále u sebe a použijte dle potřeby kdykoliv během dne.

6299ff7cc6190obrazek.jpg

Náš tip: Zklidňující SOS gel CLEAR & HAPPY na akné a pupínky Manufaktura
 
Tak co říkáte? Není to žádná věda. Pleť bez pupínků máte na dosah.
  6299ff049209fobrazek.jpg