seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Ve 20 letech
Nejčastější kosmetický problém, který trápí dívky a mladé ženy kolem 20 let, je akné. Mezi hlavní důvody patří hormonální změny probíhající v tomto věku v těle. Velkou chybou, kterou se dívky v tak mladém věku dopouští, je žádné, nedostatečné či špatné odličování a čištění pleti. To je základ pro zdravou a hezkou pleť. Není třeba používat žádná séra, krém na oční okolí, protože je pleť stále pružná, bez vrásek a nepotřebuje žádnou doplňující péči. Důležité je správné čištění pleti, nejlépe dvojité a hydratace, kterou dokáže pokrýt lehký denní, hydratační krém.

Ve 30 letech
Okolo 30 let se začínají tvořit první mimické vrásky kolem očí. V této oblasti máme totiž nejtenčí kůži z celého obličeje. S přibývajícími léty se navíc jemná kůžička pod očima ještě ztenčuje, žilky více prosvítají, což způsobuje nerovnost v pigmentaci. Výsledkem bývá více tmavých stínů v očním okolí. Důležité je kůžičku v okolí očí znovu vyplnit. Tady pomohou hydratační oční krémy s peptidy, které dodají pokožce pevnost a pružnost, dokážou redukovat vznik mimických vrásek a zjemní případné otoky. Denisa Jasinská připomíná další důležitý krok při péči o oční okolí, a sice odličování speciálním jemným přípravkem.

Ve 40 letech
Základem péče o pleť je kromě pečlivého čištění také pravidelná hydratace. To platí pro pleť v každém věku. Navíc s přibývajícími roky kůže ztrácí schopnost udržet si vlhkost hlavně v hlubších vrstvách. Proto je třeba jí vodu pravidelně dodávat. „Zaručený způsob, jak dopřát pleti skutečně intenzivní péči, představují speciální hydratační boostery. Právě tato moderní kosmeceutika obsahují účinné látky, které dokážou pleť dlouhodobě a do hloubky hydratovat. Patří mezi ně například kyselina hyaluronová. Jedná se o intenzivní péči, jejíž výsledky jsou dobře viditelné okamžitě po použití. Booster nanášíme na požadovaná místa ještě před použitím krému a jemně ho rozetřeme,“ doporučuje Denisa Jasinská.

V 50 letech
Pleť žen kolem padesátky bývá často choulostivější, se sklonem k začervenání, zánětům i viditelně popraskaným žilkám. Proto se rozhodně vyplatí investovat do dermokosmetiky, která obsahuje složky zpevňující cévky a zabraňující jejich dalšímu poškození. „Vznik červených žilek je důsledkem snížené funkce elastických vláken žilní stěny. Ta postupně ztrácí pružnost, proto dochází k trvalému rozšíření kapilár, jež jsou pak viditelné pod kůží. Pokud se vhodným způsobem o takto citlivou pleť nestaráme, dochází k rozsáhlejším projevům přecitlivělosti pleti, jež může dlouhodobě vést ke vzniku kuperózy (trvalé zarudnutí s rozšířením malých povrchových cév). V dalším stadiu pak vzniká chronické kožní onemocnění zvané rosacea,“ vysvětluje Denisa Jasinská.

V 60 letech
K typickým příznakům stárnutí patří i ztráta pružnosti a pevnosti pleti, která souvisí s postupným snižováním produkce kolagenu a kyseliny hyaluronové v kůži. Velkou pomocí jsou v tomto případě krémy obsahující peptidy. „Například peptid SNAP8, který stimuluje vlastní tvorbu a syntézu kolagenu a pomáhá zlepšit pevnost a elasticitu kůže, je dokonce považován za šetrnější alternativu aplikace botulotoxinu. Účinky krémů můžeme s ohledem na specifické nároky pleti navíc zesílit použitím některého vysoce koncentrovaného boosteru, který se nanáší jako první vrstva ještě pod krém,“ upozorňuje Denisa Jasinská ze společnosti Essenté.

mceclip0.jpg

Clinique hydratační krém, 386 Kč / Oční krém s Peptidy, Medik8, 1 280 Kč / Hyaluronový booster, Essenté, 1 160 Kč / Zklidňující krém, Avene, 460 Kč / Liftingový denní krém, Eucerin, 679 Kč

Foto: Se souhlasem Clinique, Notino, Medik8, Essenté, Avene, Eucerin

Zdroj: Essenté, Denisa Jasinská, Sothys, Bylineo