Zase se jednou rozhořel spor, který trvá už celá léta, ba desetiletí! Spor, v němž i ti nejumírněnější jedinci proměňují se v radikální a zapálené bojovníky za svatou věc. Fanatismus bují na obou stranách neviditelných barikád a konec konfliktu není v dohledu. Jak dlouho ještě válka potrvá? Jak dlouho se bude lidstvo dohadovat o to, jak loupat banán?

Bude se hádat tak dlouho, dokud lidstvo nepochopí, že pravdu mám já. Banán se musí loupat odzhora! Vždyť už stvořitel v tom měl přece jasno! Za štopku se banán drží větve! Takže je správné, abychom jej za ni drželi i my! Je to jasné držadlo, které je v ceně, a vy se od banánu neumatláte.

Pochopitelně ti pomýlení z vás namítnou, že to není držátko (ale je), nýbrž páčka k otevření banánu! To je ale kravinismus, protože když to uděláte takhle, nejen že se zaručeně umatláte, protože nebudete mít za co banán držet, ale navíc tam působíte takovým tlakem, že banán zdeformujete, a ten je pak hnusně rozblemcaný!

Nene, žádné takové. Banán se loupe od špičky. Přes to nejede vlak. Proto doufám, že se všichni podíváte na TYTO stránky, kde už léta prý běží anketa. Bohužel bezvěrců je o pár set víc, ale vy to změníte! Vy, moji přátelé, zvrátíte celou tu nesmyslnou vojnu v náš prospěch! Za držátko!

   

Loupání za šťopku je přece primitivní a krátkozraké! To, že banán pohodlně oloupete, nemůže vynahradit skutečnost, že jej pak nemáte zač držet! Důvodů jsou desítky a každý to přece musí vidět.

Zkrátka si dávejte pozor, s kým se bavíte a stýkáte! Já jsem kupříkladu zjistil, že mnoho z mých známých je jiných, než jsem si vždycky myslel. Měl jsem je za skvělé lidi, ale pak jsem zjitil tu hroznou skutečnost! Loupou banány špatně! Nevím, ale mám pocit, že můj vztah k nim už nikdy nemůže být takový jako předtím. Vlastně ani celý svět!

Šumařův blog je ZDE. Autor ilustrace Andraste.

Reklama