Pojďte se podívat na unikátní proces vzniku exkluzivního modelu designérky Kateřiny Geislerové. Že se šaty nemusí „jen šít“, ale mohou být výsledkem kreativního aranžování přímo na figuríně, se přesvědčíte krok za krokem.

Šaty na fotkách jsou součástí „couture“ řady pro léto 2012, která je holdem Germaine Émilii Krebsové, francouzské návrhářce, jež ve 30. a 40. letech slavila úspěchy se značkou a módním domem Haute Couture v Paříži pod jménem Madame Grès. Šila pro Marlene Dietrichovou, Gretu Garbo, Jacqueline Kennedyovou nebo Wallis Simpsonovou. Mezi typické rysy jejích luxusních šatů patřily sklady z žerzejových materiálů. Stejně jako tato designérka má i Kateřina Geislerová již od svých začátků spíše přístup sochaře než návrháře.

model K. Geislerové

„Nejdříve si pečlivě vyberu látku, která charakterem odpovídá náladě modelu, jenž chci vytvořit, pak se jí nechám inspirovat a sochám přímo na krejčovské panně v respektu pohybu a chování vybraného materiálu,“ popisuje Kateřina proces své tvorby.

postup aranžování

postup

„Začínám nejprve hrubým náčrtem modelu, abych měla jeho základy. Ale detaily, chování látky a finální nálada šatů, to všechno se těžko zachycuje a předvídá na papíře, proto nechávám volný průběh své kreativitě v reálném kontaktu s textilií.“

Oděvní designérka Kateřina, která už 12 let působí v Paříži, kde má nedaleko muzea Georges Pompidou svůj ateliér a butik, předvede 8. až 17. června 2012 v pražském butiku Mona prêt-à-porter nejen unikátní couture modely inspirované tvorbou Madame Grés, ale i aktuální letní řadu odkazující k uvolněnému, avšak elegantnímu stylu Audrey Hepburnové. (obr.dole)

saty

Čtěte také

Reklama