snidane

Máte nějaký podobný zážitek, kdy byla vaše snídaně nevšední? Snídali jste někdy na netradičním místě? Napište nám o tom a získejte jeden ze tří balíčků se sušenkami Bebe Dobré ráno!

Snídání na vodě

Snídaně na vodáckých výpravách nebývají zrovna ukázkou zdravé snídaně. Pokud budu mluvit za sebe, respektive za naši vodáckou bandu, je snídaňové menu opravdu pestré, ale povětšinou záleží na nabídce kiosku v kempu.
Na začátku akce mají mnozí ještě zásoby jídla z domova, a tak se v menu může mihnout i kousek zeleniny a ovoce, nějaký celozrnný chleba, dobrý sýr. Pokud něco takového objeví člověk ve svém barelu, není hrdým majitelem na dlouho. Minulý rok jsem z kouzelného loďáku vytáhla červenou papriku, moc mi z ní nezbylo!
Když nejsou zásoby, jde se do bufetu, kde je ranní nabídka následující: housky, máslo, džemy, sýry, paštiky, čaj, kafe, (rum, zelená, pivo...) V lepších kempech si můžete dát třeba míchaná vejce, česnečku, klobásku, guláš apod.
Pečivo ale mizí neuvěřitelnou rychlostí, když není, snídá se až na další zastávce... a to už bývá odpoledne, takže dojde na segedín, bramborák, smažák či klobásu...

Snídání v Karibiku

Snídaně v exotickém Karibiku je pohádkou pro chutě ovoce. Snídaně je lehká, zdravá, plná vlákniny.
Vedle nepřeberného čerstvého ovoce si můžete dát k pití i mixované džusy, které díky ledové tříšti opravdu osvěží. Mají vtipné názvy a barvy jako třeba „LULO“ barvy zelené nebo „PONTE“, které je ostře oranžové. Vlastně ani nevíte, co v nich všechno je, ale chuťově jsou výborné. Samozřejmě i v Karibiku dostanete na stůl vajíčka, celozrnný chléb a máslo, ale byl by hřích neochutnat všechna ta ovocná lákadla! Navíc ovoce, které jste doma nikdy neviděli. Jednou z pochoutek je žlutá marakuja, která po řezu na polovinu obnaží slizký zelený vnitřek. Opravdu slizká dužina obsahuje drobné pecky, vše je zelenošedé a vypadá to jako vetřelčí či žabí vajíčka. Když to ale ochutnáte, je to neskutečně dobré a křupavé. Karibští gurmáni si tento „marakuja sliz“ ještě zakapávají smetanou. Také tento druh ovoce mizí ze snídaňových táců rychlostí blesku, takže číšníci jej musí neustále doplňovat. Musí to být ale druh žluté marakuji, oranžová už chutná jinak a má i jinou dužinu.

Snídání na polární výpravě

Představte si, že se probudíte do krásného zimního rána schoulená ve spacáku a teploměr ukazuje -30 stupňů Celsia. Všechny potraviny máte zmrzlé na kost. V takovém případě ani nelze uvažovat o snídani a něčem, co má v sobě vodu. Salámem, sýrem, paštikou můžete leda tak ubíjet lední medvědy, ale ne je posnídat. V takovém případě, pokud nechcete umřít hlady, musíte mít připravenu jinou snídani. Nám se osvědčilo sušené mléko a ovocné müsli. Rozpustí se sníh ve vodu a do toho se dá doma odměřená a ozkoušená dávka mléka a müsli. Dle zkušenosti v -30 máte cca tři minuty na to, než vám takováto vřící snídaně začne mrznout v ešusu, takže nemáte ani moc času přemýšlet nad chutí. První den expedice je to dobré, druhý také, ale po deseti dnech se člověk už hnutinemůže dočkat, až si na měkký chléb namaže sýr, paštiku nebo máslo se salámem. A abych nezapomněl, posnídat se dají v takovémto mrazu i sušenky... ale i když již z názvu vyplývá, že jsou suché, tedy bez vody, věřte, že raději stejně sáhnete po teplé snídani, neboť i sušenka má teplotu okolního vzduchu, tedy -30! A asi se ptáte, proč něco takového podstupovat. Jednoduchá odpověď: Protože zima je krásná a zimní příroda úchvatná a většinou v oblastech, kde jsou takovéto mrazy, i liduprostá!

Máte nějaký podobný zážitek, kdy byla vaše snídaně nevšední? Snídali jste někdy na netradičním místě? Napište nám o tom a získejte jeden ze tří balíčků se sušenkami Bebe Dobré ráno!

Zajímavé články o snídání najdete v naší sekci Snídaně.


K redakčním tipům zdravé a vyvážené snídaně patří i nové sušenky BeBe Dobré ráno Extracereální. Sušenky se skládají ze tří druhů cereálií a obsahují dokonce 40 % cereálií celozrnných. Celozrnná mouka vzniká rozemletím celého obilného zrna, proto mají sušenky BeBe Dobré ráno vyšší obsah vlákniny než např. pečivo z bílé upravované mouky. Jednou z výhod sušenek BeBe Dobré ráno Extracereální vyrobených z celozrnné mouky je i to, že mají nižší glykemický index. Díky unikátní receptuře a způsobu pečení se z nich sacharidy uvolňují postupně v průběhu 4 hodin. V rámci vyvážené stravy vám tak sušenky BeBe Dobré ráno dodají energii na celé dopoledne.

 

Reklama