Mám ráda lesy, mám ráda procházky v jehličí, vůni hub, kapradí a šumění větví. Mám moc ráda houby, na jakýkoliv způsob (hlavně houbovou omáčku od babičky). Ráda houby sbírám, ale ráda je i fotím (na rozdíl od zvířátek neutečou :o). V lese jsme toho našli už hodně, od plechovek až po sedací soupravu, ale nejraději přece jen hledám houby, a tak spíš máme kuriozní zážitky s tím sbíráním.

Jednou jsme s přítelem sbírali houby z kola. V pohraničním pásmu u Tachova, kde jsou husté lesy bez lidí, jsme jeli na kole a ejhle vidíme u cesty hřib. A další. A další, až jsme jich měli plnou cyklo tašku.

 

 

 


 

Loni na podzim bylo zase na Žďárských vrších takových hub, že už je nikdo nesbíral a já jen fotila a fotila, a jelikož jsme neměli žádnou tašku, tak jsem z šátku na krk uvázala „uzlík“ a celý jsme ho naplnili pravými hříbky.

 

Pár svých fotografických úlovků vám posílám, některé skončily na talíři, ale ty hříbečky v mechu byly tak krásné, že jsme je ponechali v přírodě. Našla jsem ještě jednu fotografii z loňského srpna. Jeli jsme s kamarády na houby za Beroun a během chvilky našli takovéhle nadělení. Ač jsme se o úlovek rozdělili, obě jsme s kamarádkou seděly nad čištěním a zpracováváním dlouho do noci.

 

Hezký víkend a bohatou úrodu houbiček
přeje

paviocko

 

 

 


Děkujeme za hezké povídání i za fotky.

To já zas sbírám houby z koně, ale má to jednu nevýhodu - člověk aby pořád sesedal a nasedal, protože sehnout se k houbě sice dokážu i ze sedla, ale uříznout ji už ne :)

Máte také nějaké zvláštní techniky sběru hub? Nebo chodíte do lesa dělat něco jiného ;)? Co zajímavého jste kdy našly v lese? Podělte se o své zážitky!

redakce@zena-in.cz

Reklama