Ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh, kdy mi VZP pomohla, když jsem to nejvíce potřebovala. Nikdy bych netušila, že budu tak velkou finanční pomoc pro sebe a svou dceru potřebovat...

Termín porodu jsem měla 10. 2. 2011, ale Sárinka se narodila už ve 32. týdnu. Po celou dobu těhotenství jsem neměla komplikace, a kdybych nechodila na pravidelné prohlídky a pomalu přibírala na váze, tak ani nevím, že jsem těhotná. Přítel v té době ležel v nemocnici se zlomenou nohou. Když jsem se od něj vracela domů, hrozně špatně se mi dýchalo. Změřila jsem si tlak a zjistila, že mám 186/118. Do teplické nemocnice, kam patřím, jsem se bohužel nedovolala. V ústecké nemocnici mi řekli, ať hned přijedu.

VZPStihla jsem si jen sbalit nejnutnější věci a vyrazila směr nemocnice. Brali mi krev, měřili tlak a hlídali dcerku v bříšku. Tlak mi neklesal. Ráno mi vzali opět pár ampulí krve a za necelou hodinku lékaři vyřkli ortel. Dcera musí okamžitě ven, selhávaly mi totiž ledviny, játra a bílé destičky. Měla jsem HELPP Syndrom. Nechali mne jen rychle zavolat příteli, aby věděl, že jdu na sál. Vzbudila jsem se na pooperačním pokoji a lékař říkal, že byli rádi, že zachránili mne i dceru. Sárinka se narodila 17. 12. 2010 a vážila 1100 g, měřila 38 cm. Ležela na JIP v inkubátoru, a jsem měla jít domů s tím, že budu do nemocnice nosit mateřské mléko. Bohužel jsem začala opět špatně dýchat. Zjistili, že mám plicní embolii. Opět jsem musela na JIP a byla na kyslíku s kapačkami. Na dceru jsem se chodila dívat vždy jen s odstříkaným mlíčkem.

Od 27. prosince jsem mohla být se Sárinkou na pokoji. Vánoce i Silvestra jsem tedy trávila v nemocnici s dcerkou. Sárinka už byla zdravotně v pořádku, ale já ještě ne, takže jsme v nemocnici musely ještě zůstat. 29. ledna 2011 jsme konečně mohly jít domů.

Díky VZP, která uhradila veškerou lékařskou péči mou a dcery, která musela ležet v inkubátoru, poté na dětském JIPu, jsem ušetřila bezmála 380.000 Kč.

Lucie B.

 

Reklama