Zvykli jsme si, že dokončování pracovních restů před dovolenou a následné zběsilé balení a dokupování všemožných potřeb na cesty je daň, kterou každý z nás musí zaplatit, aby si mohl užít pár ničím nerušených dní. Pravdou je, že tomu tak být rozhodně nemusí a balení můžete zvládnout naprosto v klidu. Přinášíme vám 5 tipů, na co rozhodně při balení na hory myslet a nic vás už nepřekvapí.

62d6c6d381f17pexels-foto-k-clanku-o-horske-turistice-a-Recovery-drinku-618833.jpg
 
Oblečení – ochranný štít pro tělo

Hory jsou zrádné, a i když se často usmívají, občas vám ukáží i svou odvrácenou stránku. Nedílnou součástí horské výbavy by mělo být rozhodně termoprádlo, které odvádí tělesnou vlhkost směrem ven a zabraňuje prochladnutí. Neměli byste zapomínat ani na nepromokavé oblečení a obuv vytvořenou pro vysokohorskou turistiku. Klasická pláštěnka, stejně jako pokrývka hlavy by měla být pravidlem a neuškodí ani, když si na túru přibalíte rukavice.
 
Doplňky stravy, vitaminy a vhodné nápoje

Ani při horské turistice byste neměli svému tělu upírat, na co je během běžného režimu zvyklé. Dbejte i během aktivní dovolené na správný přísun vody, vitamínů a podpůrných látek, které udržují vaše tělo v rovnováze. Ideálním pomocníkem pro vyčerpaný organismus po pořádném výšlapu je Vitamaxima Recovery Drink, který pomáhá obnovit sílu k dalším aktivitám. Redukuje svalovou únavu, což se při horském pochodu určitě vyplatí. Pokud patříte mezi cyklo nadšence, ani tehdy by neměl Vitamaxima Recovery Drink chybět v žádném batůžku.
 
Technika do hor, která vás nenechá ve štychu

Do přírody se lidé často uchylují, aby si odpočinuli od všudypřítomné techniky jako jsou mobily, počítače a možná pro někoho i hudba. Žijeme však v moderní době, a i na dovolenou „do divočiny“ je skoro nutnost přibalit si alespoň mobil. Často se během toulek přírodou můžete dostat do nepředvídatelné situace a přivolaná pomoc bude více než potřeba. Proto si přibalte power banku i s nabíječkou, abyste i na samotě byli v bezpečí.
 
Doklady – nutnost, kterou si chraňte jako oko v hlavě

Příroda je nepředvídatelná, proto ji jako lidstvo tolik vyhledáváme. Doklady jako je občanka, pas, kartička pojišťovny nebo platební karta, je potřeba pečlivě uschovat.  Nejvhodnějším pomocníkem je voděodolné pouzdro, které vše potřebné hravě ochrání během deště, ale i při pádu do vody.
 
Lékárnička – základ každé cesty

Každá cesta si zaslouží pořádně napěchovanou lékárničku, která vás bude jistit ve chvílích, kdy dojde ke zranění. Její nejdůležitější částí je dezinfekce. Ta ránu očistí a následně ji můžete sterilně zalepit či obvázat. Nezapomeňte si do své cestovní krabičky zdravotnické pomoci přibalit i léky na bolest a horečku, která vás dostane z toho nejhoršího před tím, než dorazíte k lékaři.

Víte, že…?

Vitamaxima Recovery Drink

Práškový koncentrát pro rychlou přípravu regeneračního nápoje džusového charakteru, který doporučujeme ihned po výkonu pro obnovu vyčerpaného organizmu. Cílem regenerace je zajistit organismu dostatečné množství vhodné energie, redukovat svalovou únavu a přispět k udržení silného imunitního systému.

Recovery Drink ve fázi „refuel“ poskytne vysílenému organismu speciální směs sacharidů s vysokým glykemickým indexem (GI), tzv. Energy-komplex. Ve fázi „rehydrate“ dodá organismu vodu a chybějící minerální látky; sodík, draslík a hořčík, který přispívá k udržení elektrolytické rovnováhy a k normální funkci svalů a nervové soustavy.

Vitamaxima Recovery Drink je k dispozici v 700g balení v příchutích lemon a orange, k dostání na www.tikaro.cz za 465 Kč.
 
Vitamaxima Magnesium

Hořčík v organické, dobře využitelné formě, doplněný zinkem a vitamíny E a B6. Je určen pro doplnění a vyrovnání ztrát hořčíku v těle. K dispozici je v balení 120 ks k dostání na www.tikaro.cz za 395 Kč.

Reklama