Ať už bude vaše cílová destinace jakákoliv, neohrozte svoji finanční situaci špatně zvoleným cestovním pojištěním. Jakým 4 chybám se při volbě pojistky vyhnout?

5c49c406b9cf2obrazek.png

Je alarmující, že mnoho cestovatelek si sjedná „nějaké“ pojištění na internetu, aniž by věděly, pro jaké případy je vlastně pojistka ochrání. Čtením pojistných podmínek a výluk se dnes zabývá málokdo.

Na jaké věci si dát při sjednávání cestovního pojištění pozor?

 1. Příliš drahé pojištění
  Rovnou zapomeňte na balíčky cestovního pojištění, které vám nabízí cestovní kanceláře. Tyto pojistky jsou většinou předražené. Najděte si cestovní pojištění na vlastní pěst. Díky tomu si budete moct vybrat z širší nabídky pojistných produktů a navíc ještě ušetřit.
  Například na porovnávači cen Porovnej24.cz zadáte vaši cílovou destinaci, počet dní vaší dovolené a v minutě se vám zobrazí nespočet nabídek od různých pojišťoven. Cestovní pojištění seženete už od 7 Kč/den.
  Výhodou je, že kromě cen vidíte i pojistná rizika, která jsou v daných nabídkách cestovního pojištění zahrnuta. Můžete si tak vybrat pojistku přímo na míru vaší dovolené.
 2. Nezapomenout na pojištění odpovědnosti
  Posláním cestovního pojištění je peněžní krytí pro případ nenadálých výdajů za lékařskou péči. Málokterý turista se však zamyslí nad otázkou, co by se stalo v případě, kdyby způsobil škodu někomu jinému.
  Představte si, že se na lyžařském svahu srazíte s jiným lyžařem. V takovém případě na vás poškozený může vymáhat nejen odškodné za poškozenou lyžařskou výstroj, ale i finanční kompenzaci zdravotních následků. Pokud trvalé zdravotní následky způsobíte například mladému třicetiletému manažerovi, který pobírá plat 50 000 Kč, budete mu muset tento ušlý zisk hradit po dlouhá desetiletí. Celková škoda se tak může vyšplhat do výše několika milionů Kč.
  V cestovním pojištění si proto připojistěte odpovědnost za škody. Ochrání vás nejen proti výdajům, způsobenými škodami na něčím zdraví, ale i pro nechtěná poškození, která můžete způsobit na hotelovém vybavení.
 3. Absence preventivních prohlídek
  Na návštěvy po doktorech vás moc neužije a u svého zubaře nebo obvodního doktora jste byla naposledy před několika lety? V takovém případě může dojít ke krácení pojistného plnění. Pokud jste nebyla u zubaře ani nepamatujete a na dovolené vás rozbolí zub, po návratu do Česka po vás může pojišťovna chtít nejen účty za zdravotní ošetření v cizině, ale potvrzení, že chodíte na preventivní prohlídky. Pokud tomu tak není, může pojišťovna krátit pojistné plnění kvůli zanedbání preventivní péče.
 4. Nesjednání storna zájezdu
  Zaplatili jste si zájezd do Alp, nebo se chystáte utéct zimě do prosluněného Thajska? Obě varianty určitě nejsou nejlevnější, a určitě byste o své peníze nerada přišla kvůli nenadálému odřeknutí dovolené. Zvlášť teď v zimě, kdy jsou časté nejrůznější virózy, vás může překvapit nenadálá angína nebo chřipka těsně před plánovaným odjezdem.
  Pro takové případy si k vašemu cestovnímu pojištění sjednejte pojištění storna zájezdu. Díky tomu vám pojišťovna proplatí poměrnou část nákladů na dovolenou, tudíž po uzdravení si budete moct dovolit koupit zájezd nový.
  Toto připojištění si sjednejte krátce po zakoupení zájezdu nebo letenek. Obvykle zde platí lhůta, do kolika dní po koupi je možné storno zájezdu pojistit, což se liší u každé pojišťovny.

zenain-bannery-cestovko-v2.jpg

Reklama