Naše čtenářky, které jsme vybraly do letošního projektu s Ketodiet, prošly prvním měsícem. Zajímá nás, jak se cítí a jaké jsou jejich postřehy. A také samozřejmě, jak se jim daří hubnout.

Vyzpovídaly jsme proto první z nich, čtenářku Janu.

jana

Máte za sebou první období hubnutí s Ketodiet, jak se cítíte?

Ano, první měsíc proteinové diety Ketodiet, tak zvaný první krok, mám již úspěšně za sebou. Musím potvrdit, že se nyní cítím skvěle. Mám dostatek energie, vymizely moje různorodé potíže, které jsem měla před dietou, jako slabost, únavnost, ospalost, bolesti zad... Přiznávám, že první dva týdny nebyly takto příjemné. V prvních dnech mě pobolívala hlava a měla jsem permanentní hlad. Pak došlo na pár dní k úlevě, ale nastoupila velká slabost. Na běžné činnosti mi síly stačily, ale jakmile přišla trochu větší námaha, jako například chůze do schodů, do kopce, běžkování..., hned jsem byla velmi zadýchaná a zkrátka jsem nemohla. To je teď už minulostí a zařadila jsem do svého programu několikrát týdně dlouhé svižné procházky. Kondice se mi rychle zlepšuje. 

Jak probíhá vaše hubnutí?

V minulém měsíci jsem jedla 5x denně jídla Ketodiet, což jsou obvykle bílkovinné práškové směsi, připravené na různé způsoby - jako kaše, nápoje, omelety nebo polévky. Dostaly jsme též vynikající proteinové sladké tyčinky, které chutnají a vypadají jako běžné sladkosti. Kousek tyčinky si dám vždy jako sladkou tečku po obědě. K obědu jsem si dělala omeletu s tepelně upravenou zeleninou. Nejvíce mi chutnaly květákové placičky. K tomu během dne můžu sníst i čerstvou zeleninu, preferuji kedlubnu nebo ředkvičky. Od pondělí jsme pokročily do kroku druhého, kdy máme jíst již jen 4 ketojídla  a na oběd si můžeme dát libové maso, nebo sójové maso, cottage sýr, syrečky a další lahůdky. Na můj první druhokrokový oběd jsem si osmahla kuřecí prsa posypané kari a k tomu dušené fazolové lusky a spoustu čerstvé zeleniny. Úžasná mňamka!

Kolik jste již shodila?

Jelikož se naše pravidelné měření po 14 dnech s naší výživovou poradkyní teď neuskutečnilo z důvodu nemoci, nevím přesně, kolik jsem shodila. Vážím se však doma a podle mých údajů to je 9 kg. Tohle zhubnout za měsíc, to je pro mne vážně zázrak. A ještě více potěšující je úbytek v centimetrech. Např. v pase 9 cm, přes boky 8 cm a obvod paže se zmenšil o 6,5 cm. Samozřejmě to poznám na mém oblečení, především kalhoty mi jsou volné. Bojuji s pokušením si koupit nové, ale chci ještě vydržet, protože se postava bude i dál měnit.

h

S čím nejvíce bojujete?

Vždy jsem ráda jedla, bylo pro mne často nemožné odolat nabízeným lahůdkám. Teď mi to kupodivu nedělá velké potíže. Pokušení a velké pokušení je kolem mne neustále. Ať už doma v rodině, v práci nebo ve společnosti, kam často chodím. Na návštěvách, oslavách, plesech... odmítám naprosto vše, včetně alkoholu. A věřte, že podbízení všeho možného je velmi intenzivní. Můžu však s čistým svědomím napsat, že za celý měsíc jsem vůbec nezhřešila. Ačkoli bych ráda někdy ochutnala třeba výborné cukroví nebo řízky, které tak krásně voní, tak si opravdu nedám. Pokud je možno, raději od pokušení odejdu, ale není to nic nepřekonatelného.

Jak vypadá váš aktuální jídelníček?

Nejčastěji piju nápoje, do kterých si dám 1/4 ochucovací tablety. Někdy přidám i špetičku skořice, nápoj je pak voňavější. Vynikající je též nudlová polévka. Na oběd si dávám kuřecí prsa se zeleninou, na večeři někdy omeletu se zeleninou. Velmi mi vyhovuje rychlá příprava jídel, nápoj si připravím kdekoli, i na cestách. 

Jsou pro vás shozená kila motivační? Těšíte se na další fázi hubnutí?

Váhový úbytek i zmenšené obvody mých tělesných partií jsou pro mne velmi potěšující a motivující. Občas si surfuji na netu a prohlížím si oblečení, které se mi líbí, a těším se, že si ho po skončení diety budu moci koupit. Další hubnutí beru jako hotovou věc a udělám vše pro to, abych tuhle šanci náležitě využila. Vzhledem k tomu, že přidáváme více běžných potravin, bude pro mne jistě následující dietní období příjemnější.

Jak na vás reaguje vaše okolí?

Změny na postavě samozřejmě nejvíce vnímá moje rodina a já. Děti a maminka občas ohodnotí, jak moc jsem zeštíhlela a řekla bych, že s tichým údivem sledují moje úspěchy. Partner mi velmi často sděluje, jak mi to sluší. Na první pohled je vidět užší obličej a mizející podbradek. 

Máme z toho, jak se Janě daří velkou radost! Těšíme se na její další úspěchy!

Partnerem projektu je značka Ketodiet více se dozvíte na www.ketodiet.cz.

Všechny příběhy předchozích čtenářek najdete v naší rubrice Hubněte ZDE

Více o Janě čtěte v našem článku:

Reklama