Nejkrásnější čas v roce je konečně tady a všichni s nadšením redukujeme vrstvy oblečení na nutné minimum a nastavujeme bledé tváře paprskům. Bohužel, některé z nás nenamaluje sluníčko na bronzovo, ale na rudo. Jak tomu účinně předejít?

Možná jste si všimly, milé čtenářky, že i když jste kdysi celé léto trávily na chalupě, nikdy jste se nespálily a najednou stačí skočit v poledne se smetím a už máte připečený nos. Nejde o žádné klamné zdání, sluníčko je opravdu agresivnější. Důvod? Ozonová vrstva se neustále ztenčuje. To ale neznamená, že stačí mechanicky zvolit krém s opravdu vysokým faktorem a máte vystaráno. Zaznamenaly jste, že většina kvalitních kosmetických firem nabízí krémy s ochranným faktorem maximálně do SPF 40? „To není žádné opomenutí, vyšší faktor není potřeba,“ vysvětlila nám Jitka Cíhová z firmy Dr. Belter. „Kůže je schopna „přijmout“ ochranu jen do určité míry. Například SPF 15 tak ochrání pokožku na 93% a dvojnásobný SPF 30 na 97%.“

Užitečné rady pro opalování

  • Přizpůsobte své chování množství dopadajícího slunečního záření a nikdy nezapomeňte, že ve vysokých nadmořských polohách nebo u vody se tato intenzita zvyšuje. Spousta lidí má za to, že pokud jede na léto do Skandinávie, je opalovací krém to poslední, co by bylo potřeba. Opak je ale pravdou! Horské sluníčko umí být velice zrádné a máloco je tak nepříjemné, jako nosit těžký batoh na spálených ramenech.
  • Nešetřete na ochranných krémech. Mnoho turistů neváhá investovat do luxusního hotelu, nového oblečení, skvělého jídla a pak si nechá dovolenou pokazit tím, že kvůli spáleným zádům nemůžou spát. Neškudlete, vaše zdraví za to stojí. Raději investujte do kvalitní sluneční kosmetiky a užijte si zaslouženou dovolenou v klidu.
  • Ochranný prostředek pravidelně obnovujte a to zejména po koupání a sprchování a pokud berete antibiotika, raději se opalování úplně vyhněte.
  • A to nejdůležitější. Zapomeňte na opálená miminka z reklam. Sluneční záření potřebné pro zdravý vývoj získají děti ve stínu a pokud je vystavíte bodavým paprskům poledního slunce, můžete vážně ohrozit jejich zdraví.

Dr. Betler

Reklama