mobil

Na trhu je dnes obrovské množství mobilních tarifů. Orientovat se v jednotlivých nabídkách není vůbec jednoduché. Všichni operátoři jsou navíc přesvědčeni, že právě jejich tarif je pro vás ten nejvýhodnější a nejsrozumitelnější. Preferujete-li svobodu předplacené karty, máme pro vás několik rad, jak si vybrat ten správný.

Nehledejte bez rozmyslu

Existuje několik základních pravidel, které vám při hledání tarifu pomohou.

  • Zvažte, zda více telefonujete nebo posíláte SMS zprávy.
  • Stanovte si měsíční cenový limit, tedy částku, kterou jste ochotni za mobil utratit.
  • Hledejte tarif, který uspokojí jak vaše nároky na mobilní služby, tak váš cenový limit.

Často voláte

mobilSpoustu uživatelů chce od svého telefonu právě to, co má v názvu: telefonovat. Na časté volání je nejlepší pořídit si paušální tarif. Pokud i přesto upřednostňujete předplacenou kartu, hraje důležitou roli výše měsíčního dobíjení. Každý operátor má ve své nabídce tarif, který při vyšším dobití nabídne buď zvýhodněnou sazbu v určitém směru (O2 NA!VÍC - volání za 0,50 Kč do vlastní sítě o víkendu nebo večer), nebo zvýhodní cenu za volání obecně (Twist Maxi, Nabitá karta - čím více nabijete, tím levnější je minuta volání).

Posíláte hodně SMS

Operátoři mohou představit jakoukoliv novou službu, ale snad nikdy nic nepřekoná ty základní. Vedle telefonování jsou nejpoužívanější SMSky. Správnou volbou cenového programu nebo doplňkové služby se cena textové zprávy může lišit dokonce až dvojnásobně. Nejlevnější SMS nabízí Vodafone Nabitá karta - 1,19 Kč. Vyplatí se ale také O2 NA!PIŠTE, který má sice v základu zprávy o 70 haléřů dražší, ale při jejich posílání o víkendu za ně v rámci výhody zaplatíte jen padesátník.

Myslete i na bonusy

Každému z nás vyhovuje něco jiného. Podle toho své nabídky připravují také všichni naši operátoři. K běžným tarifům si tedy můžete pořídit i různá zvýhodnění, jako jsou slevy na volání či bezplatné SMSky. V současné chvíli se vyplatí bonus ve formě volání jen za korunu za minutu, který nabízí ke svým předplaceným kartám O2. Neplatíte nic navíc, stačí, když dobijete minimálně za 300 Kč. Celkem tuto nabídku můžete využít třikrát a pokaždé na dobu čtyř týdnů.

mobil

Náš tip

Výběr tarifu vždy záleží na vašich individuálních potřebách. Je však dobré zvolit stejného operátora, jako mají ti, se kterými si voláte nejčastěji - vaše rodina a nejbližší přátelé. Telefonování v rámci jedné sítě je totiž obecně levnější.

Reklama