Internet je dnes již neodmyslitelnou součástí života nás všech. Kvalitní připojení už přestalo být luxusem, je dostupné již v každé běžné domácnosti. Jak si ale vybrat to pravé? To je dilema, které často řeší mnozí z nás. Je lepší kabelové připojení, ADSL nebo snad mobilní internet?

S ADSL jste on-line všude

Vysokorychlostní internet přes pevnou linku je bezpochyby nejdostupnějším a v současné době také nejpopulárnějším způsobem připojení. Je totiž k dispozici téměř v každé domácnosti. Pro ADSL technologii je využívána pevná linka, ale dávno se už nejedná se o zastaralé vytáčené připojení, nebo-li tzv. dial-up. Jde o rychlý, moderní a velice pohodlný způsob přístupu k internetu, se kterým získáte výhodu stabilního a rychlého připojení a nízkých počátečních nákladů. Dalším nesporným kladem je možnost pořízení tohoto typu připojení v jednom z výhodných balíčků. Jedním z právě nabízených je například O2 Duo Mobil, se kterým máte kromě super rychlého internetu také výhodné volání z mobilu a pevné linky. Za jednu měsíční částku tak získáte několik služeb a ještě ušetříte. K připojení přes ADSL potřebujete jen počítač, pevnou telefonní linku a modem. Ten si můžete od svého poskytovatel buď rovnou koupit, nebo pronajmout. Instalace je natolik jednoduchá, že ji zvládne bez pomoci odborného technika i méně technicky zdatný uživatel.

 

Připojení přes kabel

Dříve jedna z nejlepších možností připojení již dokralovala. Její základní nevýhodou je především poměrně malá dostupnost. Kabelové rozvody pokrývají pouze některá větší města, někdy však pouze jejich části. Sítě kabelových poskytovatelů jsou budovány téměř výhradně na sídlištích, případně ve čtvrtích činžovních domů. Pokud tedy bydlíte v odlehlejší části České republiky, máte ve většině případů smůlu. Kromě dostupnosti kabelové přípojky ve vaší oblasti k připojení přes kabel potřebujete speciální kabelový modem. Ten zakoupíte či pronajmete od poskytovatele služby. Zapojení je o něco složitější a je k němu třeba návštěva technika u vás doma.

 

Mobilní připojení – on-line v terénu

S mobilním připojením se vydejte na cesty. Je vhodné právě pro vlastníky notebooku, kteří jsou neustále v pohybu, a i přesto potřebují komunikovat se světem. Nabídka je u nás poměrně bohatá a dostupné rychlosti bohatě stačí pro každodenní brouzdání po internetu a vyřizování e-mailů. Dnes dokonce nemusíte studovat ani vybírat, která ze složitých technologií je pro vás ta nejlepší. Například u O2 získáte připojení na bázi kombinace několika technologií. Ať se tedy ocitnete kdekoliv, budete vždy připojeni technologií s maximálním pokrytím. Podle typu připojení budete potřebovat kromě počítače či notebooku také buď modem, speciální kartu do notebooku či váš mobilní telefon. Všechny nezbytnosti získáte opět od poskytovatele služby.

 

Reklama