někteří lidé se rouhají. Předstírají nemoc, ochrnutí a zneužívají soucitu druhých, aby z nich vymámili peníze. Jak se stalo mezi svátky čtenářce s nickem DeV. Přečtěte si její příhodu a vezměte si ponaučení

Ahoj :) Začnu jednou příhodou, která se mi stala před svátky - byla jsem s mámou nakupovat ve městě dárky na Vánoce, město plné lidí a tudíž jejich příležitostí... tam jsme u jednoho nejmenovaného obchodu viděli „paní“, těžko popsat, co jí bylo (no řeknu to po mém - měla nějaky hodně pokřiveny nohy a byla o berlích) :), na krku nějakou kartičku a v ruce pokladničku.

Prosila, ať jí a přátelům se stejným problémem přispějeme na operaci. Ani jedna jsme na to nereagovaly, ale cestou jsme se o tom bavily,a říkaly si, že jsme něco hodit mohly. O nějakou ulici dál jsme potkaly „stejně postiženého“ pána, který opakoval to samé ... tak mamka sáhla do kapsy, hodila nějakou drobnou a pokračovaly jsme. Nevím proč, ale otočila jsem se na něj a viděla, jak sahá do krabičky a hned něco strká do kapsy...bylo mi to jasné.

To nebylo všechno, přišly jsme do potravin a u pokladny stála ta „postižená“ paní.. platila přes dvě stovky a nákup obsahoval pár kinder vajíček, čokolády, džusy a další věci, které si podle mě může takovej člověk odpustit, když potřebuje peníze na operaci - a určitě ty peníze nebyly její :) 

Takže po ulicích se lidem ohánějícím sbírkami na cokoliv podle mě nedá zrovna věřit, posílat peníze na účty zveřejněné kdekoliv taky ne...dnes už člověk nemůže věřit nikomu a ničemu...peníze si pak nahrabou lidi, co je vůbec nepotřebují....pak takovým dají podmínky, v nejlepším zavřou...Vašek jim dá na Novej rok „volno“ a jede se vesele dál :)

Neříkám, že jsem někdy neposlala DMS, ale na zprostředkované sbírky prostě nějak nevěřím :) ale kdyby byl v okolí někdo, kdo by potřeboval pomoc přímo, tak se tomu nebráním :)

Tři králové k nám chodí a když jsme doma, tak se vždycky něco přispívá....někdy se stane, že na ulici koupím nějakou kytičku, stuhu a další, ale nejedná se o nijak velké částky. Bezdomovci vůbec nepřipadají v úvahu...nebudu házet všechny do jednoho, ale asi víme, kde jejich „vydělané“ peníze většinou skončí...

DeV

Milá DeV, vaše příhoda s „postiženou“paní je důkazem toho, že někteří lidé se uchylují k dost drsným metodám, jak z lidí vymámit peníze. Ale někdy potkávám i žebrající nevidomé s asistenčními psy, což je dost podivné. Jsou to podvodníci, nebo nešťastníci?

Text nebyl redakčně upraven

Reklama