kla1.jpg

Veronika Bulánková

Sice už pár let běhám, ale soustředím se na kratší trasy v délce maximálně kolem osmi kilometrů. Delší jsou pro mě žroutemčasu a tolik mě nebaví. Třináctikilometrový závod na Karlštejně v rámci seriálu Běhej lesy pro mě tedy byl velkou výzvou. Počáteční strach ale vystřídalo nadšení. 

Od začátku dne to také vypadalo nahnutě s počasím, které předpovídalo déšť. Díky silné společné karmě závodníků byli ovšem bohové milosrdní a v rámci mé startovní vlny nespadla na trati ani kapka. Závod jsem běžela se svojí mamkou, která už překročila padesátku, a tímto před ní smekám klobouk, jak skvěle to zvládla.

Krátce před závodem jsem si dala spalovač a nakopávač Fat Direct od Nutrendu a myslím, že i díky němu se mi běželo tak lehce. Trasa byla skvělá, i když hodně kopcová, na což běžně nejsem zvyklá. Část vrcholků jsem sice šla, ale většinu vyběhla. Takže jsem ze sebe měla super pocit. V rámci závodu jsme se podívali i do jinak nepřístupného lomu Velká Amerika. Voda v něm je průzračné čistá, a když jsme běželi kolem, sváděla ke koupání. To se ale nesmí a ani na to nebyl prostor. Čekal na nás totiž cíl.

Po cestě jsem uvítala dvě občerstvovací stanice, kde byl kromě vody, banánů a tyčinek i osvěžující meloun, na kterém tohle léto opravdu ujíždím. Celou dobu jsem si povídala se svým spoluběžcem a závod mi utekl, ani nevím jak. V cíli jsem ze sebe měla skvělý pocit, ačkoli jsem se rozhodně v pořadí neumístila nikde vepředu.

Také se mi líbilo, že v rámci Běhej lesy se konají i kratší závody VoltaRUN. Krátkou trasu mohli absolvovat i ti, kteří si na běh netroufnou, třeba maminky s kočárkem nebo malé děti. Za každý uběhnutý kilometr navíc společnost Voltaren přispěla 2 Kč na rehabilitaci nemocné Aničky. Je skvělé, když se sport a nadšení amatérských běžců spojí s myšlenkou pomáhat někomu, kdo to potřebuje.

kl1.jpg

Klára Křížová

Závod Běhej lesy Karlštejn je mojí srdcovkou. Mám moc ráda kraj kolem Berouna a kopce kolem Karlštejna jsou náročné, ale krásné. Letos jsme tedy nemohli chybět. Celý seriál běhů je skvělý a získává si na čím dál tím větší oblibě. Proto se mi líbí, že v rámci každého závodního dne se běží i krátký VoltaRun, díky kterému se finančně podpoří 8 dětí, které bojují se svým hendikepem a potřebují finanční pomoc. I proto jsem si koupila Voltaren, co uleví namoženým svalům a kloubům, což občas po náročném běhu řeším.

Závod jsme si užili, běželi jsme s kolegyní Veronikou, její maminkou a s mým synem. Nálada byla skvělá, běželo se moc pěkně. Jsem ráda, že můžeme běžet, a ještě pomáhat projektům jako je VoltaRun.

Proč běžet VoltaRUN? Přečtěte si náš článek:

Osm letních akcí pro celou rodinu: Pojďte s námi na VoltaRUN a pomozte svou účastí dětem s pohybovým postižením

Co je VoltaRUN?

VoltaRUN je nenáročný a mohou se ho zúčastnit maminky s kočárky i prarodiče!

Nejen sportovní nadšenci se mohou mimo hlavní trasu registrovat také na speciální VoltaRUN. Pod tímto názvem se skrývá nesoutěžní běh či chůze pro malé i velké, pro doprovod závodníků, hendikepované nebo pro ty, kteří si zatím na klasické trasy seriálu Běhej lesy netroufnou. Trasa VoltaRUNu je v délce 4 km a zvládnou ji všichni bez rozdílu kondice nebo věku. Na závod se můžete přihlásit online i na místě v den konání. Kapacita VoltaRUNu je omezená, zúčastnit se může 100 osob, proto ji nenechávejte na poslední chvíli. Veškerý výtěžek z registrací VoltaRUNu bude předán prostřednictvím Nadace Nova vybranému dítěti s hendikepem. VoltaRUN startovné je 250 Kč.

v-1.jpg

GSK dětem přispěje 2 Kč i za každý kilometr zakoupených produktů Voltaren, a to v období od 1.6.2020 do 31.10.2020.*

Více na Behejlesy.cz

Jaké jsou další akce?

V rámci celé série bude možné pomáhat ještě na závodech v Jizerských horách (29. 8.) a na nočním závodě v Boleticích (12. 9.). Každým závodem běžci podpoří jinou konkrétní rodinu. Více informací i registrace na webu Behejlesy.cz/voltarun.

Pozorně si přečtěte příbalovou informaci. O správném použití se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Voltaren Forte 20 mg/g gel, Voltaren Emulgel 10 mg/g gel, Voltaren 140 mg léčivá náplast jsou léky k vnějšímu použití. Voltaren Rapid 25 mg měkké tobolky, Voltaren Actigo Extra 25 mg obalené tablety jsou léky k vnitřnímu užití. Obsahují diklofenak. Hřejivá náplast VoltaTherm je zdravotnický prostředek.

V případě otázek kontaktujte prosím: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4, mail: cz.info@gsk.com. Případné nežádoucí účinky prosím hlaste na: cz.safety@gsk.com. Ochranné známky jsou vlastněné nebo licencované skupinou společností GSK. © 2020 skupina společností GSK nebo poskytovatel příslušné licence.

5f2a9d468906bobrazek.png

Reklama