Možná vás napadne, že líčidla a sport se spolu neslučují. Máte pravdu, ale když se to s nimi nepřehání, není důvod se trochu nezkrášlit. Proč by nám to nemohlo slušet i na sjezdovkách běžeckých tratích a ledových plochách?

eye

Malovátka a sport. Jak to jde dohromady? Tady platí víc než kdy jindy všeho s mírou. Mluvíme-li o zimních sportech na čerstvém vzduchu, pohyb sám o sobě nám zajistí zdravou barvičku, takže můžeme z našeho seznamu líčidel rovnou škrtnout růž na tváře…

Ale pěkně po pořádku. Základem je kvalitní krém s ochranným faktorem, který naši pleť ochrání před mrazem, větrem, ale i slunečními paprsky.

eye

Čtěte také:

Pro sjednocení barvy pleti

BB

Máte několik možností. Na podkladový krém naneste lehký transparentní make-up, který se stane další ochrannou vrstvičkou. Mnohem přirozeněji ale bude působit, když make-up (bázi) smícháte s pleťovým krémem, nebo použijete krém tónovací.

Dobrou volbou jsou i tzv. BB krémy, které doslova splynou s odstínem vaší pleti.

Čtěte také:

Na oči

eye

Barevné stíny si raději odpusťte a zaměřte se jen na řasy. Použijte pouze řasenku, nejlépe voděodolnou. Černé šmouhy od rozmazané řasenky by vám žádnou parádu neudělaly. Zdá se vám řasenka málo? Dobře, tenká linka tužkou na oči by vám už mohla stačit.

Čtěte také:

Na rty

Stejně jako u líčení očí i tady platí pravidlo „dobrého po málu“. Výrazné rtěnky nechte ve své kosmetické taštičce a použijte raději kvalitní pomádu na rty. Chcete-li je přece jen zvýraznit, pořiďte si tónovaný balzám, který vaše rty nejen ochrání, ale i přirozeně zabarví.  

Čtěte také:

Reklama