Jsem ráda, že se k dnešnímu tématu vyjádřil i muž. Mužský názor na holení by byl jistě zajímavý, škoda jen, že se týká spíš mužského než ženského holení. Ale budiž, dejme mu prostor i tak. Dnešní téma je opravdu pestré

Holení je záležitostí velice individuální a není tedy divu, že na ni pohlíží každý po svém. Tomu je holení činností naprosto rutinní a všední, onomu je zase proti srsti i pokud se neholí proti srsti. Někdo se holit chce, někdo musí a někdo prostě nechce, nemusí nebo nechce a nemusí.

Navzdory úsilí o rovnoprávnost mezi pohlavími, které razila už společnost socialistická a na kteréžto navázala i naše již dlouhodobá a přesto stále nedokonalá demokracie, si dosud muži a ženy v tomto nejsou tak docela rovni. Přičemž ale možná nejde ani tak o frekvenci jako spíše o to, je-li co z povrchu tělesného odstraňovat.

Ačkoliv se jindy ženám věnuji rád, v tento moment se jimi vyjímečně zaobírat nebudu. Prostě proto, že nejsem jednou z nich a slovo depilace se v mém slovníku vyskytuje méně než málo. Prostě jsem vinou přírody na opačné straně barikády.

A ani v čistě mužské rovině nepanuje jednotný názor na to, zda se zbavovat strniště či nikoliv.

Leckdy se kupříkladu říká, že by chlap oholen být měl. Aby neškrábal svou drahou a lepší polovičku nebo aby jí nedělal ostudu. Přičemž chlap málokdy pochopí, proč by svým strništěm pro ostudu měl být, ale to teď ponechme stranou. Někdy je tomuto holení vnucováno navíc zaměstnavatelem, a to nejenom v případech, kdy by hrozil pracovní úraz způsobený zachycením bradky do běžícího stroje nebo náhlým vzplanutím od užívaného otevřeného plamene. A jsou mezi námi i tací, kdo se holí dobrovolně; protože rašící vousiska prostě svědí a ne každá mužská fajnovka je ochotna toto snášet.

Jsou však i muži, kteří se úkonu zvanému holení brání. Ať již jsou či nejsou k tomuto nuceni svým okolím. Typickými reprezentanty této skupiny, s nimiž už nejeden z nás přišel do styku, a to v ideálním případě jen krátkodobého a na dálku, jsou naši bezdomovci, osoby honosící se nejednou vousiskem nejen mohutným, ale i různě obohaceným, kupříkladu dobře známými parazity. Ovšem na svůj porost jsou náležitě hrdi i jedinci jim přímo antagonističtí, tedy nejrůznější badatelé a jiné význačné osobnosti. Dokážete si představit bez tradičního plnovousu třeba Alfreda Nobela, tatíčka Masaryka, Bedřicha Smetanu s Antonínem Dvořákem nebo třeba Lenina?

Já sám jsem kdesi na půli cesty. Někde mezi těmi, kdo se holí, ač jim to nečiní zrovna kdo ví jaké potěšení. Kdo není právě chlupatou koulí, kdo však zároveň není ani ideálně aerodynamickým. Protože lid si toto žádá a já si toto nežádám. A nejsa koaličním politikem zvládám nalézt mezi oběma protipóly vcelku bez problémů kompromis.

Tedy co se vousů týká. Protože opadanou hlavu, na níž s každým nadcházejícím jarem marně očekávám nově rašící zelené vlásky, holit netřeba. A hruď by se holit sice dala, ale to víte… co by tomu lidi řekli… Jsem přece jen chlap. I když s narůstajícím věkem si tím jsem čím dál méně jist… J

Milý pane J., dnešní téma je o dámském holení a je škoda, že jste nám nenapsal více o tom, jaký na to máte názor. Buď vy konkrétně, nebo vy muži. Docela by nás to zajímalo, že milé ženy-in.

Jak je na tom váš partner, milé ženy-in? Má vás raději oholenou, nebo zarostlou? Znáte nějakého muže, kterému se spíš líbí přírodně ochlupené ženy? Nebo už je to rarita a týká se to spíš starší generace mužů.

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama