Jako malá holka jsem v letech hluboké totality listovala německou verzí katalogu cestovní kanceláře Fischer a snila svůj krásný ale tenkrát jen marný sen... Tenerife, Fuerteventura, La Palma, Gran Canaria. Kanárské ostrovy byly symbolem luxusní exotické dovolené.

tenerife

Dnes už naštěstí dovolená na „Kanárech“ nespadá do kategorie nesplnitelných snů. Vzpomínám si, jak se po čtyřech a půl hodinách letu najednou v oparu začal rýsovat ostrov, který z dálky vypadal jako docela pravidelný kužel, svým tvarem tak dává tušit, že brzy přistaneme v krajině sopečného původu.
Palmy, kaktusy a další bohatá květena různorodých barev a magicky temné pláže nepřetržitě připomínají, že jste opravdu daleko od domova. Na pláži se vám noří nohy do rozpálného černého písku. V letních měsících ho slunce zejména přes poledne rozpálí tak, že na něj bosou nohou nevstoupíte, ale i navzdory vrcholné letní sezoně je na ostrově mimořádně příjemné klima. Mírný vítr příjemně chladí a noci jsou vlahé.

Byla by škoda omezit pobyt na ostrově jen na žbráchání v hotelovém bazénu nebo na povalování se na pláži. Vnitrozemí ostrova není zdaleka tak vyprahlé, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je protkané sítí úzkých klikatých silnic a cest, které vás dovedou do malebných a civilizací nepoznamenaných míst, kde na rozdíl od letovisek nepotkáte málem ani živáčka. Vzpomínám si na vesničku Maska, kde jsme se s dětmi prodírali bývalou korzárskou stezkou lemovanou kvetoucími opunciemi, připadali jsme si jako mezi kulisami dobrodružného filmu.

tenerife

Dobrodružné povahy mohou podniknout výstup na nejvyšší horu ostrova Pico de Teide, ale kdo se nechce o dovolené trýznit několikahodinovým pochodem, může vyjet lanovkou téměř pod vrchol. Národní park, spolu s nejvyšší horou je nádherný.

Laďka


Na Tenerife, Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234, mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224948025.

Reklama