Měli jsme v redakci vypůjčený nový vůz ze stáje Ford, a to jejich žhavou novinku – Ford Streetka. Auto bylo jak dělané pro tyto horké letní dny, je to kabriolet. Je pravda, že když jsem s ním vyjela, a to si myslím, že jsem docela dobrá řidička, překvapilo mě jak je silné a jaký má tah. Prostě jsem sešlápla pedál a byla jsem vmáčknuta do sedadla. Jen tak tak, že jsem nenabourala do zdi. 

Streetka sice vypadá jako sportovní auto, které má jen dvě sedačky, takže v něm rodinku nesvezete, ale za to si s ním užijete hned, jak vyjedete na ulici. Každý se po něm otočí,  zaujme pozornost na první pohled. Je hezké, elegantní a nevšední.

Když jsem v něm vyrazila a stála jsem v pražské zácpě, tak během 45 minut jsem měla 3 pozvání na kafe. Ne, prostě ti chlapi jsou děsní. Kdybych jela ve Fabii, nekoukl by na mě ani jeden z nich :-)))))))). I když, pokud to vezmu z druhé strany, je také spousta žen, která kouká jenom na auto a řidiče by brala, i kdyby měl lepru :-).

No, nicméně jsme měla pocit, že si jízdu užívám nejen díky kvalitě auta, ale také díky obdivnému zájmu kolem jedoucích a kolem jdoucích :-). Díky nápadnosti auta jsem měla strach, aby se o něj někdo nezajímal v noci…ale naštěstí ne, nebo možná proto, že už v základní výbavě je bezpečnostní systém. 

Co se mi na autě líbilo a co jsem ocenila: Elegantní tvar a interiér auta – byl v kůži barvy slonová kost, na palubce byly velmi vkusné moderní hodiny.

Auto mělo správný „odpich“ a velmi rychlý rozjezd a hlavně výborné  brzdy. Možnost otevřít si střechu a nechat vlát vlasy ve větru….. Také zájem mužů, kteří se po mě (a po autě) otáčeli…..

Co jsem moc neocenila: Uvnitř auta je velmi malý prostor, nedá se v něm pomalu ani odložit kabelka, aby někde nepřekážela.Ve vyšších rychlostech jsem měla pocit, že nesedí příliš dobře a raději jsem přibrzdila.
Ale na rovinu, tohle auto, ač vypadá jako sportovní, je zároveň určeno spíše k příjemnému projíždění se staženou střechou. Pokud se chcete o Fordu Streetka dozvědět víc, navštivte www.ford.cz  

 

Můžeme doporučit nejen jeho vyzkoušení.

Klára, Krize, Marty

      
Reklama