Jako malé jsme v něm viděly prince na bílém koni, který zachraňoval krásné princezny. Snad každá si přála míchat s ním v neckách maltu a zpívat si s ním „Dělání, dělání“. Jan Čenský postupně opustil role Honzů, princů a přešel ke králům, kteří byli vždy moudří a spravedliví. Ostatně, dokážete si ho představit v nějaké výrazně záporné roli? Já tedy rozhodně nikoliv.

 

Jan Čenský, který se narodil před 46 lety v Praze, vystudoval hudebně dramatickou konzervatoř, a už tehdy dostával spoustu malých i větších rolí, hlavně těch pohádkových. Po konzervatoři nastoupil do Divadla pod Palmovkou. Hostoval také v Národním divadle a v roce 1990 se stal členem černého Divadla Ta Fantastika, se kterým se mu povedlo projet skoro celý svět. U nás jste ho mohli vidět například v představeních Lekce lásky společně s Mario Kubcem či Václavem Postráneckým. Nebo také v představení Příběh Coco Chanel s Michaelou Dolinovou.

 

Nejen na svých celosvětových cestách přičichl ke spoustě sportů. Je to totiž vášnivý sportovec, který si nejvíce užívá letní a zimní období. Na kole a lyžích je jako doma, ale ovládá i windsurfing a jachting.

 

Kromě sportu se ovšem věnuje i ženám. Tedy, moderování soutěže Miss České republiky. Vedle krásných dívek už ho takto můžeme sledovat několik let.

 

Jak se cítí vedle všech těch pohledných dam, které jsou nejkrásnější v České republice či některé i ve světě? Jak se mu žije s pověstí pohádkového prince? Jak moc má k pohádkám blízko a jak daleko má do prince? Na to vše a mnohem více se ho můžete zeptat  1. listopadu od 13 hodin u nás na Ženě-in.cz. Ptejte se už dnes!

 

VSTUPTE ZDE!

Reklama