Milá redakce, po přečtení článku od Heligony a Vašeho komentáře – „dobrého pomálu“ jsem se definitivně rozhodla též přispět svou troškou z drogerie.

Vlastně vám chci odpovědět na všechny body osnovy, tentokrát však ne za sebe, nýbrž za své dcery, které a) psát neumí b) na svých vizážistických dovednostech neshledávají nic závadného c) z cizího krev neteče. Jak se líčí ? Mladší výrazně, starší je spíše fanynkou nahého líčení.

Co si nejradši zvýrazňují ? No obličej, co jiného. Oči nebo rty ? Oči, rty, nos, tváře, čelo, bradu – zapomněla jsem na něco ?

Líčící fígl ? Jistě. Celou tu namalovanou krásu zafixovat lakem na vlasy. Věřte, že nic nedrží pevněji a bez úrazu. Jeden druh dekorativní kosmetiky – černá je dobrá. Nadčasová.

Líčící začátky ? Ano, já vzpomínám. Na ty jejich. Stačí jen zamhouřit oko. Čert a děti nikdy nespí. Kde sháněly kosmetiku ? No přece v koupelně v mé toaletní tašce. Kam by chodily …

Co jsem na jejich pokusy říkala ? Nic. Když jsem se probudila a pohlédla na ty dvě klidně oddechující mouřenínské tváře, spadl mi kámen ze srdce, že se nejedná o popáleniny či jiná bolestivější dramata. Jen jsem při odlíčení nepoužila odličovací mléko a pořádně přitlačila.

Připojuji fotky a doufám, že vám zvednou náladu. Mně už dnes taky.

Noční líčení

Nahé líčení

Krásný barevný den přeje Mandzarik

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Škoda, že ty fotečky nejsou ostřejší, ale i tak pro ilustraci a naši představu jistě stačí.

Co tomu říkáte, milé ženy-in? Prožíváte doma něco podobného? Vzpomínáte na doby, kdy jste se vy sama dokázala takhle pěkně zmalovat? Dnešní téma je pestré a dá se uchopit všelijak. Napadá vás k němu něco?

napište na redakce@zena-in.cz

Reklama