Ten titulek článku jste si určitě vyložili správně. O našem vyměšování nepíšeme tak často, ale protože obecně to je tabu, rádi toto téma otvíráme. Vždyť se to týká úplně všech lidí, a je to důležitější než jakým krémem se ráno namažeme. Každý musí několikrát za den na onu místnost. A když nejde, má velký zdravotní problém. To věděli naši předci a díky nim vzniklo pravdivé pořekadlo „Lepší jeden prd, než deset doktorů“ a doktoři ztvrzují pravdivost vyřčené myšlenky. Sice o tom nemluvíme ale je to tak. Trápení se zažíváním nás často trápí tak, že nám tento problém znepříjemňuje život. A co si neuvědomuje řada z nás, bohužel má negativní vliv na další zdravotní problémy.
Sedavé zaměstnání
Kolik máte pohybu? Máte zaměstnání, kde sedíte celý den a moc se nehýbáte? Pak se může stát, že díky tomu, že máte minimum pohybu, trpí vaše střeva. Pohyb působí blahodárně na rozpohybování střev a jejich obsahu. Také na nadýmání a na bolesti v podbřišku. Ti, kdo občas sportují, mohou potvrdit, že jejich vyprazdňování je lepší, než když jen sedí v práci na židli.
Nebezpečný stres
Na dobrou funkci střev a na správné vyprazdňování má také vliv stres. Pokud máte náročné povolání, procházíte napjatým životním obdobím, může se stres, který dlouhodobě prožíváte odrazit i na vašem zdravotním stavu a správném fungování střev. Dávejte si pozor na to, zda umíte odpočívat a relaxovat.
Jaký je váš jídelníček?
Málokdo z nás dodržuje zdravý jídelníček. Klasická česká kuchyně je těžká, tučná, plná přepálených tuků. Smažená jídla – kdo by odolal voňavému řízku, smaženému sýru nebo karbanátkům? To samé omáčky – máme zažité, že gulášek, znojemská, svíčková jsou pochoutky, na které vždy dojte. Ano, zelenina naštěstí také pronikla do našeho jídelníčku. Jíme jí více, než před deseti lety, ne však tolik, aby nám dodala potřebnou vlákninu, kterou potřebujeme pro zdravé trávení.
„Kdy jste se naposledy krásně vykadili?“
Jak potom vypadá naše vyměšování? Přímo úměrně tomu, co sníme. Představte si, že se vás lékař zeptá: „Kdy jste se naposledy krásně vykadili?“ nebo naopak, kdy si postěžujete „Doktore, já už jsem se tak dlouho krásně nevykadil! Co mám proto udělat? Bohužel takováto komunikace moc často v ordinaci neprobíhá. Při tom se řadíme mezi přední státy, kdy na karcinom tlustého střeva umírá vysoké procento mužů i žen. Proč? Protože jen malé procento těch, co mají problém, jej řeší se svým ošetřujícím lékařem. Nemluví o něm, raději tiše trpí. Když už je nebezpečné onemocnění „rozjeté“, je pomoc v některých případech nemožná.
Zdravá střeva znamenají zdravou imunitu
Pokud vám nepracují dobře vaše střeva, ovlivňuje to celý váš imunitní systém! Proč je největším orgánem lidské imunity střevo? Soustřeďuje se v něm totiž až sedmdesát procent imunitních buněk! I proto správně fungující střeva neovlivňují jen potíže jako jsou zácpa, nadýmání nebo bolesti břicha, ale také naši obranyschopnost vůči infekcím či riziko celé řady civilizačních obtíží, ke kterým patří ateroskleróza cév, ischemická choroba srdeční, vznik mozkových příhod a vysoký krevní tlak, obezita, cukrovka a mluví se i o některých typech rakoviny. Pokud vaše střeva nefungují správně, je dobré jim pomoci například pomocí následujících třech jednoduchých opatření:
Pomoc je velmi snadná. A je to jen o tom, jak se stravujeme, jaké potraviny konzumujeme, jaký je podíl vlákniny, zeleniny, cereálií v našem běžném jídelníčku. V praxi to znamená obohatit jídelníček o vlákninu, zakysané mléčné výrobky s probiotiky a přidat také pohyb, který pomáhá střevům se rozpohybovat. Běžte si zaběhat a uvidíte, jak po půl hodině běhu či klusu bude vaše mise na toaletě úspěšná.
Co byste měli udělat?
2. Alespoň hodinu denně věnujte fyzické aktivitě. Ideální je cvičení, podle odborníků však mnohdy postačí i svižné procházky.
3. Možnost vhodných přípravků: Vyzkoušejte Lepicol, účinné přírodní synbiotikum, které obsahuje nejenom zdraví prospěšné mikroorganismy (probiotika), ale i prebiotika, které podporují osídlování střeva probiotickými kulturami a tolik potřebnou rostlinnou vlákninu.
Právě díky probiotikům a prebiotikům je Lepicol vhodný i při takových potížích s vyprazdňováním, kdy nepomáhá ani dlouhodobější užívání vlákniny. Kromě zlepšení trávení a činnosti střev podpoří i vaši obranyschopnost vůči celé řadě virových a bakteriálních infekcí. Na trhu je k dostání také Lepicol plus, který je obohacen i další potřebnou složkou k správnému trávení, kterou jsou enzymy a speciální přípravek určen pro děti. Více se o těchto produktech dozvíte na stránkách na www.zdravastreva.cz
Naše otázka na závěr? Kdy jste se krásně vykadili? Mluvíte o svých problémech s trávením a vyprazdňováním se svým lékařem? Chodí vaši rodiče na preventivní prohlídky na karcinom tlustého střeva? Mluvíte s nimi o tom? Jaký je váš jídelníček nebo jídelníček vašich blízkých? Napište nám své názory pod tento článek, děkujeme!
Nový komentář
Komentáře
Já jsem v pohodě,pouze při léčbě atb se cpu probiotiky s prebiotiky

Nemám problém
nuž tak ja poctivo kazdé ráno, nemam problemy
Problém nemám, akorát mohu potvrdit, že stres má na to vliv. Musí se s tím člověk naučit bojovat.
Bio kult je ještě lepší
S tímhle problémy nemám. Akorat zbožňuji hodně pálivé jídlo. Ten druhý den to ale taky dost pálí...
používám vlákninu od Dr. Popova...s Lepicolem zkušenosti nemám...
Trefa:Lepicol znam dobre,kdysi jsem ho uzivala.
chodím pravidelně
kobližka — #44 třeba jde o to vzbudit větší zájem, a to účel splnilo
.
S tím nemám žádný problém.
Zrovna předevčírem jsem si dala trochu červeného, asi bylo trochu chycené - to byl fofr i bez Lepicolu
gerda — #42 No,mě to teda divné přijde.Něco jiného je běžná mluva a něco jiného je článek v novinách.Byť internetových.
Violeta — #40 já na ni šla preventivně, vystrašená případem mé maminky, nedokončili ji pro vysokou bolestivost a mám nárok až za 10 let, pokud budu zdravá. Ale už jedině v plné narkoze, přes pečlivou přípravu i medikaci tam jsem to nezvládla.
kobližka — #41 ále, je to lidské, tak nebuďme příliš útlocitné.
Vždyť se taky říká kadibudka a nikomu to divné nepřijde.
Myslím,že titulek článku šel zvolit lépe,pro tuto činnost máme přece dost výrazů,třeba i odborných.Netřeba používat lidovou mluvu.
Problémy s vyprazdňov. mám,pomáhám si gutalaxem
No, tak to se ani neptejte, tedy mě.. Já s tím mám problém dlouho