O prsních implantátech jste si v našem magazínu mohli přečíst už řadu článků. Od názoru odborníků přes humorný pohled fiktivního „šovinisty“ Jakuba až po stanoviska žen. Ale co na to muži? Líbí se jim silikony?

silicon kozy

Několika svým známým jsem položila dvě otázky: Jak se vám silikonová ňadra líbí a jak byste se tvářili, kdyby po nich zatoužila vaše partnerka?

František, podnikatel, 36 let

Já jsem „horňák“ a koukám ženským hlavně na prsa, takže pro mě hrají důležitou roli. Když jsou ňadra pěkně tvarovaná, přiměřeně velká a pevná, je i žena pro mě přitažlivější. A vůbec se nedivím těm, které si nechají svá prsa silikonem zvětšit. Samozřejmě přiměřeně, ty obludné balony a la Dolly Buster mě spíš odpuzují. Naprosto mi nevadí, když mají některé modelky nebo zpěvačky uměle zvětšená prsa. Nevím, proč to některé tají, když se to o nich všeobecně ví. Patří to k jejich profesi a vypadá to úžasně na fotkách.

A jestli by mi vadila partnerka se silikonama? Jak říkám, jsem horňák, takže bych si asi nevybral ženu, která by neměla prsa podle mých představ. Ale kdyby jí časem začaly „vadnout“ třeba po pokojení, určitě bych ji podporoval v tom, aby si je nechala upravit. A klidně bych je i zaplatil.

Karel, výtvarník, 39 let

Nikdy jsem je v rukách neměl, takže nemůžu soudit. Na první pohled, pokud to není do očí bijící extrém, to stejně nepoznám. Samozřejmě, že se mi líbí hezká ňadra, ale nepovažuju to za prvotní, co by mě na ženě zaujalo.

No a s tím souvisí i můj názor na silikony mé partnerky. Kdyby za mnou přišla, že si je chce dát zvětšit, určitě bych jí to rozmluvil. Podle mě to nemá zapotřebí, mně se její prsa líbí, i když jsou malá. Vůbec se mi spíš líbí prsa menší než obrovská.

Jarda, architekt, 47 let

Já jsem rozhodně proti. Teda u cizích žen je mi to celkem jedno, ať si dělají, co chtějí, ale u své partnerky bych to teda nechtěl. Už je to pár let, co jsem jednu takovou poznal. Bylo jí dvaačtyřicet, chodila bez podprsenky a měla výstavní prsa. Ale jak to jen vyjádřit? Byly bez života, takové tuhé, ani se nehnuly. Prsa se prostě musí při chůzi houpat, tohle byla přišitá cizí tělesa.

Když jsem ji poprvé objal, měl jsem pocit, že mě těma „kozama“ propíchne. Byly nepřirozeně tvrdé a vůbec jsem neměl chuť se jich dotýkat. Totálně mě to odradilo. Takže moje odpověď na druhou otázku je jednoznačná. Ne

Tak to by mě samotnou zajímalo, jestli se dají silikony poznat. Zavolala jsem našemu nejznámějšímu odborníkovi přes plastickou chirgii, MUDr. Janu Měštákovi.

Může muž poznat, že má žena implantáty? Teď nemám na mysli do očí bijící extrém, ale  „normální“ velikost. Třeba prsa zvětšená z jedničky na dvojky nebo trojky.

To je vis major. Pokud se jedná o implantáty přirozené velikosti k postavě, takové, jak říkáte, tak se to pouhým pohledem nepozná. Jiné je to při pohmatu. Některé, zvláště menší implantáty, neobjeví ani mamolog. Měli jsme tady jednu klientku, u které ani po čtrnácti letech partner nepoznal, že má implantáty. Ale existuje určité procento žen, kterým se implantát zapouzdří, a tím pádem jsou ňadra na pohmat tuhá. Nikdo nezná přesnou příčinu, ale může se to stát třeba po kojení, nebo po zánětu prsní žlázy.

Čtěte také:

Reklama