Moje babička umí výtečnou sekanou. Má tu správnou chuť, správnou barvu, vhodnou náplň a nikdy nepopraská. Moje maminka umí skvělou sekanou. Chuť má ještě lepší než ta babiččina, ale nakonec ji peče babička. Maminka si totiž stěžuje, že sekanou umí připravit, ale ne upéct. Protože jí vždycky popraská.

Já jsem kuchařka experimentátorka a raději zkouším nové zajímavé recepty a sekanou vždycky "vyfasuju" u babičky nebo maminky.

Ale všechno je jednou poprvé, a tak i já jsem se rozhodla, že si svou vlastní sekanou upeču sama, protože na tom přece určitě nic není!   
A taky mám jednu velkou výhodu. Mám po ruce spoustu úžasných a zkušených kuchařinek, které si své rady nikdy nenechají pro sebe a taky díky nim se mi sekaná nakonec povedla.

Základem každé sekané je především mleté maso. Můžete použít vepřové i hovězí, stejně dobře také kuřecí nebo směs masa. Záleží jen na vaší chuti.

Další důležitou přísadou jsou vejce. "Já dávám na kilo masa 4 vejce. To už říkávala moje babička, že jestli chci mít dobrou sekanou ,tak nemám šetřit na vejcích," říká čtenářka bomi.
Udělala jsem to stejně a do sekané dala 4 vejce na jedno kilo masa.

Stejně důležité je i to, jak a čím sekanou okořeníte. Klasika je samozřejmě sůl a černý pepř. Většinou se přidává i kmín, česnek a majoránka. Xym přidává navíc sladkou červenou papriku, bomi zase cibuli a vegetu. Kytička používá i koření na mletá masa, i pikantnější druhy.

Většinou se do sekané přidávají také rohlíky namočené v mléce a strouhanka. Podle Xym by mělo být pečiva v sekané co nejméně. Proto použivá pouze strouhanku. Muška zase píše, že v kuchařce doporučují až 5 rohlíků na kilo masa. Já jsem si vybrala zlatý střed, dala jsem dva rohlíky namočené v mléce (a potom vymačkané) na kilo masa. A strouhanku od oka, na zahuštění.

Do sekané můžete přidat také brambory. Na tom se shodly Sasa a JanaVi. JanaVi dává brambor syrový, Sasa pro změnu vařený. Já jsem přidala jeden syrový brambor, nastrouhaný velice najemno. V té chvíli už jsem si začala připadat jako pejsek s kočičkou, když pekli dort. Odbíhala jsem od sekané k internetu a postupně přidávala téměř všechno, co mi kdo poradil :-)

Aby byla sekaná zajímavější, můžete přidat dovnitř nějaké překvapení. Já jsem zabalila párek a vajíčko. Kytička krájí do sekané vajíčko, vypadá pak jako mozaika.
Xym přidává všechno co jí přijde pod ruku. Vařenou zeleninu z polévky, zbytky pečeného masa, sýr, cuketu, okurky. Lenoška zase přidává do směsi na sekanou dvě lžíce hořčice, aby měla šmrnc.

Esunad navíc balí hotovou sekanou do vepřové záclony, kterou bomi nahrazuje vepřovou blánou. A má pro vás ještě jeden tip: "Někdy šišky sekané pomatlám hořčicí promíchanou s trochou vody, sekaná pak nepraská a má pěknou kůrčičku."
Nahoru můžete zapíchat do masa špalíčky slaniny.

Konečně jsme se dostali k pečení sekané. Je dobré uhladit sekanou před vložením do trouby mokrou rukou. Neměla by prý pak prasknout. Nepraskne vám také tehdy, když ji při zpracovávání pořádně proplácáte a promačkáte, abyste z ní dostali vzduch, říká Ladia.
Muška zase hladí sekanou bílkem (to jsem nezkoušela, použila jsem metodu mokré ruce).

Jednoduché také je, když sekanou zabalíte do speciální fólie na pečení nebo do alobalu. To by také neměla prasknout. Takhle to totiž dělá bobo a ještě nikdy jí nepraskla.

Pekla jsem ji nakonec podle Xym. V odkrytém pekáči, na 200 °C. Nepodlévala jsem vodou, měla jsem pekáč pouze potřený olejem (u druhé sekané sádlem) a hodně mastnoty se vypeklo z masa.

Bohužel, sekaná mi trošku praskla po celé délce. Ale úplně se nerozevřela, takže to nakonec ničemu nevadilo. Byla výborná!

K sekané můžete podávat bramborovou kaši, posypanou opraženou cibulkou, hranolky nebo americké brambory. Také tatarskou omáčku, hořčici nebo kečup a spoustu zeleniny. Třeba se salátovou okurkou a rajčaty je vynikající.

Dobrou chuť přeje

 


 

                                       
Reklama