Červená barva mě přitahuje. Ráda ji používám na divadelních kostýmech, ale přiznám se, že ji sama moc nenosím. Jednou jsem si v nějakém zvláštním rozpoložení koupila červený trenčkot. Ale měla jsem ho jen párkrát na sobě a pak visel ve skříni, než se ho ujala má dcera.

V červené se prostě necítím. Jsem introvert a nerada na sebe upozorňuji. Nebo jsem možná nezvolila ten správný odstín. Ale ať je to tak, či onak, od té doby jsem si už nic červeného nepořídila.

Červená se mi líbí na mužích. Můj táta nosil červený pulovr a moc mu slušel. Muž oblečený do červeného svetru, bílé košile a modrých džínsů patří ke klasice, kterou uznává i konzervativní autor knihy Opravdový Gentleman, Bernhard Roetzel, kterou mám na svém stole jako bibli pánské módy.

Červenou považoval za šťastnou barvu i Christian Dior v roce 1955. Červená oslovuje i řadu českých návrhářů.

Táňa Kovaříková

Nesmí chybět v kolekcích Beaty Rajské, Tatiany Kovaříkové, Timoure et group, Heleny Fejkové, Kláry Nademlýnské nebo Heleny Mertlové. Vedle zavedených značek je červená v kurzu i u mladých tvůrců.

Ivančic

„Červená symbolizuje život a jako jediná barva může konkurovat černé,“ říká módní návrhář Pavel Ivančic.

Rajská

A jak jste na tom s červenou vy?

Výsledky výzkumu, který byl v rámci projektu Red Fashion nedávno realizován ZDE, se prý Češi červené barvy trochu bojí. Že by alergie na rudou vlajku? Žertuji. Ale připadá jim příliš vyzývavá a extravagantní a mají zábrany ji nosit.

Přitom i vědci potvrzují, že ženy oblečené v červené se zdají být mužům daleko atraktivnější než v jiných barvách.

Červená se hodí na každodenní nošení i ke slavnostním příležitostem. Žena v červené je vnímána především jako sebevědomá, energická a vášnivá.

Podle průzkumu ale pouze polovina dotázaných sáhne po červené v šatníku alespoň jednou za týden – a to nejčastěji v podobě trička, dámských šatů a podprsenky.

Mladší generace nosí červenou častěji než starší a ženy častěji než muži.

Projekt Red Fashion je novou výzvou – nebát se červené a začít v oblékání trochu experimentovat. Lidé, kteří nosí červenou, jsou sebevědomí, nekonvenční, rádi provokují okolí...

Patříte mezi ně?

Zdroj: Red Fashion, na snímcích modely Tatiany Kovaříkové, Pavla Ivančice, Beaty Rajské


perwollNáš tip: Perwoll Color Magic s efektem obnovení barev

Perwoll Color Magic s efektem obnovení barev má velmi unikátní složení, které brání vymývání barevných pigmentů z vláken a předchází tak blednutí barev. Je prvním speciálním pracím prostředkem, který obnovuje intenzitu barev a zbavuje barevné oblečení zašednutí. Je vhodný pro oblečení v zářivých a pastelových barvách a dokonce i pro jemné barevné tkaniny. Díky inovačnímu složení s efektem obnovení barev se dokonce již částečně vybledlé barvy opět rozzáří a rozsvítí jako nové!

Více na www.perwoll.cz

Reklama