Milé dámy, na tu bledou tvář, zplihlými rousy orámovanou a s cizí postavou, kterou jste právě zahlédly ve výkladní skříni nebo v zrcadle ve zkušební kabince, okamžitě zapomeňte. Prozradím vám pár zaručených triků, jak probudit princeznu, která dřímá v každé z nás.

Co k tomu buzení do něžné, svěží krásy budete potřebovat, zjistíte cestou. Složité přípravy předem vám zbytečně berou odhodlání skutečně začít. Stále srovnáváte a párujete ingredience, píšete podrobné plány a skutek je pak až za devatero stříbřitých skal a černých řek, a kdo z nás by se tam hnal, když můžeme být za princeznu tady a hned

.water

Tím prvním malým zázrakem, studnicí zdraví, která má přímo pohádkové účinky, je voda. Do skleněného džbánku přidáme oblíbené ovoce nakrájené na kousky – mohou to být jahody, pomeranče, mandarinky, jablka, skvělým zástupcem zeleniny je meloun (pozor – citrusy oloupeme, jejich kůra bývá chemicky ošetřena), pro efekt dokonalé svěžesti nesmí chybět čerstvě vymačkaná šťáva z citronu a dvě tři snítky máty, zalijeme nejlépe filtrovanou vodu a popíjíme, dokud není džbánek prázdný. Poté doplníme opět vodou, můžeme přidat meduňku nebo trošku domácí ovocné šťávy.

Chutná je i varianta s čajem (dva tři čajové sáčky) zalijeme vroucí vodou, ochutíme medem. Na dodržování pitného režimu během dne zapomínáme a často až večer zjistíme, že jsme do sebe za celý den dostaly jen dvě kávy. Již během dvou týdnů, kdy se budeme soustředit (než se nám voda dostane pod kůži a stane se samozřejmostí, bez které nemůžeme být) na to, abychom vypily dostatečné množství vody, nejen že budeme cítit svěží, ale i naše pleť nám bude velmi vděčná. Zabráníme jejímu ochabování, bude napjatá a zářivá.


 

Pro další krok, kterým budete začínat každý nový den, je potřeba trocha odvahy, ale té musí mít novodobá princezna na rozdávání. Takže šup pod sprchu, kde si celé tělo řádně promasírujete masážní houbou, na kterou nanesete peelingový sprchový gel. Velice dobře poslouží i olivový olej smíchaný s kuchyňskou solí. Ještě ve sprše celé tělo potrápíte kostkami ledu, záležet si dejte především na problémových partiích – stehna, zadeček, bříško a prsa. Všimly jste si, jak je vaše kůže krásně napjatá a má svěží růžovou barvu? Ještě do vlhké kůže vetřeme dětský olej, případně oblíbené tělové mléko, pokud možno se zpevňujícím účinkem.

Tak a teď máte jistě dostatek síly a energie na další kouzla. Po bytě, na místa, kde se nejčastěji pohybujete, rozestavějte malé mučírny – v ložnici to může být třeba pár lehkých činek, které vás přimějí – kdykoliv sebou praštíte na postel – udělat dvě tři série užitečných cviků, které zformují vaše paže a prsa. Jinde pravidelně budete zakopávat o ministepper, stačí si na něm vyběhat zlost z nepříjemného telefonátu. Skvělá je i rotační točna a můžete z ní koukat na televizi nebo z okna.

Manýry princezny by vás neměly opustit ani u stolu. Rozmalujte se, hrajte si. Dopřejte si kvalitní potraviny. Skvělé jsou těstovinové saláty s tuňákem a zeleninou. Rizoto s kuřecím masem bude chutnat i vašim dětem. Partner dostane o trochu více masa, i když váš nový zářivý vzhled by pro něj měl být dostatečnou odměnou. Zdravá strava nemusí být hned drahá. Zapojte svoji fantazii a nešiďte se jen proto, že jídlo připravujete sama pro sebe. Jste přece princeznou a ta si zaslouží to nejlepší. 

A na závěr kouzlo úplně nejdůležitější. Až půjdete zas kolem nějaké výlohy, nezapomeňte se usmívat, protože ta kočka, kterou jste koutkem oka zahlédla, to jste vy!

Čtěte také:

Reklama