profimedia-0567182233.jpg

Foto: Profimedia

Když se má někomu z královské rodiny narodit dítě, vždycky se hodně spekuluje o tom, jak se asi bude jmenovat a zda ponese jméno po někom ze svých předků. Není tomu jinak ani u dcery Meghan a Harryho, která by měla přijít na svět už letos v létě.
 
Některá média naznačují, že by se mohli rodiče rozhodnout vzdát jménem hold zesnulému vévodovi z Edinburghu. Sázkové kurzy na jméno Philippa, ženskou variaci jména Philip, byly sníženy na 3/1.
 
Alex Apati z britské sázkové a hazardní společnosti Ladbrokes dle magazínu Hello! řekl: „Královští sázkaři jsou zdánlivě přesvědčeni, že se Harry a Meghan rozhodnou pro jméno, které bude mít velký význam. A zatímco dřívější sázky padaly spíše na Dianu, posledních několik týdnů veškerý zájem směřoval ke jménu Philippa.“

profimedia-0545984870.jpg

Foto: Profimedia

Šance na to, že holčička bude pojmenována po zesnulé matce prince Harryho princezně Dianě je 5/1, zatímco sázky na Elizabeth, na počest královny, jsou 10/1. Mezi další oblíbená jména, která se objevují v sázkových kancelářích, patří Allegra (10/1), Alexandria (12/1), Grace, Emma, Rose, Alice a Victoria (16/1). Fanoušci však také spekulují o tom, že by mohli Meghan a Harry pojmenovat dceru Lily, a inspirovat se tak přezdívkou královny, která zní Lilibet.
 
Harry a Meghan však zatím o svých preferencích pro jméno druhého dítěte nemluvili. Je ale pravděpodobné, že když to nebude první jméno, vzdají hold královské rodině alespoň druhým.

První dítě páru Archie Harrison Mountbatten-Windsor se narodilo 6. května 2019. Jméno Archie (někdy používané jako zkratka jména Archibald nebo Arthur) znamená „pravdivý“ a „odvážný“, zatímco druhé jméno Harrison dostal na počest svého otce Harryho a znamená to Harryho syn.
 
Příjmení Mountbatten-Windsor zase vzdává hold zesnulému vévodovi z Edinburghu. Bylo léta udělováno potomkům královny a prince Philipa, kteří nejsou budoucími panovníky, a proto princ Charles jako jediný toto příjemní nenese.

Zdroj: Hello!, People, Ladbrokes, Woman and Home

Reklama