deprese

Ať se tomu bráníte sebevíc a zuby nehty držíte psychiku ve správných kolejích, přesto se vám občas stane, že se v hlavě vyloupnou všelijaké myšlenky. Podzim je sice nejbarevnější období roku, ale začíná se i nepříjemně ochlazovat, po lážo plážo létě se vrací pracovní i domácí povinnosti v plné síle, únava a příprava k zimnímu spánku čiší z každého koutu. Prásk! A je tu deprese... co teď?

Vyrazili jsme na anketu a hledali odpověď na otázku: Jak se bránit podzimní únavě a depresím?

Petra

Petra

Zaručený recept nemám, ale zrovna se s depresemi potýkám... Nevím, třeba nějaký ten sport, zajít si na masáž a pokecat s kámoškou nad sklenkou vína.
Naštěstí bylo aspoň krásné babí léto.

Veronika

Veronika

Zajděte si na fotbálek, na pivko a potom šup do postele s přítelem.

Marcela

Marcela

Nemám čas na podzimní deprese - to je i moje rada.

A co na to přímo čtenářky?

Anai

AnaiJednu tabletu třezalky, lžíci slivovice a dopřeju si všeho, na co mám chuť. Důležité je taky nezříkat se žádných potěšení: obléct si něco hezkého, pěkně se nalíčit, projít se po čerstvém vzduchu.

Kebulkaevulka

KebulkaevulkaDeprese mám a moc si s nimi rady nevím. Většinou si lehnu do postele a snažím se je zaspat, když to nepomáhá, tak buď otevřu vínko, nebo zbaštím prášek.

Suzanne

SuzanneNa podzim deprese nemám, protože jsem se jednoho dne rozhodla, že budu mít podzim ráda. Tuším, že jsem si to někde přečetla, a funguje mi to dobře - tak je to vlastně docela dobrý recept, ne?

NÁŠ TIP - ROZMAZLETE SE!
Udělejte si chvilku pro sebe. Uvařte si čajík s medem, jestli neabstinujete, přidejte trochu rumu, svlékněte se a zachumlejte se do deky. Pusťte si oblíbenou komedii, otevřete si nějaké humorné čtení anebo prostě jen tak zavřete oči, vychutnávejte vůni horkého nápoje a relaxujte.
Po příjemném zklidnění se zakousněte do něčeho, co dlouho odkládáte: ukliďte dlouho rozbordelenou skříň, začněte zařizovat malování, vrhněte se do vyrábění nějakého dárku...

 

 

Přepadla vás někdy podzimní únava a deprese? Jak se jim bráníte - máte nějaký zaručený recept, který vám vždycky zabere?

Reklama