Fyzicky jsou sice ženy slabší a křehčí než muži, přesto se nedá říci, že by jim příroda nenadělala dostatek účinných zbraní, jimiž mohou snadno odzbrojit i toho největšího tvrďáka.

woman

Jen málo mužů si uvědomuje, jak často jsou v běžném životě vystaveni ženským „zbraním“. Staré známé triky ve formě hlubokých výstřihů a kratičkých sukének sice stále neztrácejí u mužů na popularitě, ale mnohem záludnější jsou takzvané skryté zbraně. Ty totiž působí jako naprosto přirozená součást ženské osobnosti a muži si ani neuvědomují, že jim podléhají.

Pohledy, mimika a držení těla patří mezi nejúčinnější ženské zbraně v neverbální komunikaci. Žena, která ovládá umění pohledu z očí do očí, mimiku tváře a tón hlasu, má v rukou neuvěřitelné triumfy. Není to přitom nic, co by se musely ženy učit. Už malé holčičky dokážou se svými otci divy. Stačí, aby našpulily ústa, upřely na ně psí pohled, zatvářily se smutně, nasadily kňouravý hlásek a otcové jsou rázem na měkko. Není divu, že když je takové chování odměňováno úspěchem, využívají jej ženy i v dospělosti, chtějí-li dosáhnout svého.

Lichotky a bezbranné pohledy

Doslova vražednou kombinací je atraktivní žena a dobře míněná lichotka. Proti té je podle odborníků devadesát procent mužů naprosto bezmocných. Velkou roli zde hraje mužská ješitnost. Zatváří-li se žena navíc trošku bezradně, muž ochránce se může přetrhnout, aby u ní bodoval.
Dokázat naslouchat, umět pochválit a v pravý čas polichotit, to jsou zbraně, kterými mohou ženy uspět téměř vždy lépe než v případě pouhé zdvořilé žádosti.

Některé zacházejí ještě o něco dál, když mužům vysílají sexuální signály.
„Zjistila jsem, že když s nějakým mužem mluvím a občas sklouznu pohledem na jeho ústa, hrozně je to rajcuje,“ vypráví například dvaačtyřicetiletá Soňa, která používání ženských triků rozhodně nepopírá. „Byly bychom hloupé, kdybychom nevyužívaly to, co tak dobře funguje,“ říká..

Muži sice tak trochu vědí, že s nimi ženy občas manipulují, ale přesto lichotkám a bezradným pohledům nadále podléhají. A rádi. Přesto se najdou ženy, jež prohlašují, že jim se takové chování z hloubi duše protiví. Většinou to bývají ty, které ženské zbraně využívat příliš nedokážou.

Naprostá většina žen se naopak shoduje, že by byla sama proti sobě, kdyby si touto výhodou nekompenzovala fyzické přednosti, které mužům pro změnu nadělila matka příroda.
Nejúčinněji ženské zbraně působí v počátcích partnerského vztahu, kdy na muže ještě zabírá příslib sexu. Důležité však je, aby jejich „manipulace“ nepřesahovala hranice únosnosti. Jen tak mohou uspět tam, kde prostá domluva či prosba nepomáhá. Platí to především u dlouhodobých vztahů, kde účinnost ženských zbraní postupem času klesá.


Související články:

Reklama