Každému dítěti se nepoštěstí, aby mělo vlastní pokoj. Ale určitě by mělo mít svůj vlastní koutek v rámci společného pokoje. Jak rozdělit dětský pokoj na zóny, aby splnily svůj účel a ještě vypadaly hezky?

Jak rozdělit dětský pokoj, aby každé dítě mělo své soukromí a místnost vypadala esteticky? Častým, ale ne příliš šťastným řešením jsou dělicí stěny nebo police, což bývá na úkor světla i místa. Skříně nebo nábytkové stěny, kterými pokoj přepažíme, zaberou poměrně dost podlahové plochy, nehledě na to, že jedno z dětí je vždycky v nevýhodě. O estetické úrovni ani nemluvě. Pokoj vypadá jako odkladiště vysloužilého nábytku, nepůsobí hezky, natož útulně.

Jde to i jinak

Podívejte se na zajímavý nápad, jak pokoj rozdělit, a přitom v něm zachovat dostatek světla, pocit otevřeného prostoru a přitom soukromí.

Dětský pokoj rozdělený nízkou příčkou, je členěn zároveň opticky barevným laděním. Tímto jednoduchým způsobem se dosáhlo přijatelného a přitom estetického řešení, které poskytuje dostatek místa i soukromí každé z dětí.

m

Vtipné rozdělení pokoje na barevné zóny. Bílý nábytek je k takovému experimentování přímo ideální

m

Tady je jasné, který stůl je čí

m

A tady vznikl koutek pro třetího sourozence, nebo prostor na hraní

Foto: facebook From baltic

Čtěte také:

Reklama