Nejste-li staří duchem, nebo pokud máte ve své blízkosti malou ratolest ať už dívčího, nebo chlapeckého pohlaví nenechte si tenhle film ujít.

 

Proč?

 

Protože partička lidí, co dala světu ztřeštěnou veverku z filmu Doba ledová – režiséři Chris Vedge a Carlos Saldanha a Blue Sky Studios, animátorská divize filmového studia Fox, oživila na plátně naprosto unikátní a dokonale vykreslený svět robotů a robotek, robotických tatínků a robotických maminek a kupodivu i robotických miminek.

Protože  se jim podařilo vytvořit náladu světa, kde netoužíte po tom být nejbohatší, ale spokojeně žít, moci se ráno napít ohřátého mazutu, vykoupat se ve fontáně s olejem, případně mít na výměnu zrezivělé ruky či hlasového čipu.

Kde si robotky nedělají nový make-up, ale svůj plech si pěkně přebrousí a přestříkají. Kde nikdo nehubne, a není nemocný, ale místo toho chátrá a reziví.

A taky kdo by se nechtěl  stát vynálezcem, případně vynálezkyní, která bude prospěšná všem ostatním robotům.

DFC747
· Příkon 800 W
· Booster + předprogramované funkce
· 25 funkcí
· Easy Fit systém + Clip systém
· Security tlačítko + Trojitý bezpečnostní systém
· Patentovaný integrovaný úložný prostor
· Stěrka
· Příslušenství (kromě pohonné jednotky šlehací metly) možno mýt v myčce na nádobí
· Extra velká protiskluzová úprava pro lepší stabilitu
· Uložení přívodní šňůry zasunutím do těla robotu
· Brožura s recepty

Kuchyňský robot
· Celkový objem nádoby 3 l
· Užitkový objem nádoby: 1,2 kg těžkého těsta, 1,5 kg lehkého těsta
· Pěchovač se stupnici až 210 ml
· Nerezový nůž na úpravu 600 g  nebo 1 l potravin
· 5 řezacích nástavců pro jemné a hrubé krájení nebo pro jemné a hrubé strouhání až 1 kg potraviny, a pro strouhání kokosových ořechů a sýrů
· Nerezová šlehací metla
· Speciální hnětač těsta

 Stolní mixér
· Počet otáček/min.: 4 250 – 15 500
· Odnímatelná nádoba o objemu: 1,5 l
· Čtyřramenný nerezový nůž
· Jednoduché přidávání přísad během mixování díky víku s plnícím otvorem a integrovanou odměrkou (až 60 ml)

Lis na citrusy  na 1 l šťávy

Minidrtič  na 80 g až 100 g potraviny

 

Pokud čekáte supermoderní roboty, budete vyvedení z omylu. Hodní roboti jsou ztvárněni jako krásné plechové hračky z počátku století. Takové ty, co voní plechem s kolečky ze železa a ne ze smradlavé umělé hmoty. Pravda, supermoderní roboti jsou tam také – ale to jsou ti zlí, ti, co prohrají, a jejich svět plný upgradů,  ne oprav a náhradních dílů, nenastane.

 

Příběh není nijak složitý a pochopí jej děti již od 4-5 let věku. Své si ve filmu najdou i desetiletí, dvacetiletí, třicetiletí a starší hračičkové a hračičky.

 

Spatříte porod (složení) i dospívání malého robůtka  Rodney Copperbottoma – syna chodící myčky. Spatříte slzící (olejové slzy) robotí maminku a odchod synáčka – nadějného vynálezce - z Plecháčkova do Robot City. Uvidíte jeho spřátelení s partou Rusties – Zrezlíků a hledání spásy u vynálezce Bigwelda. Budete žasnout nad dopravním systémem Robot City i nad propracovaností detailů robotického světa.

 

Zlo se šíří i v Robot City a hlavní poselství filmu, že svět bude takový, o jaký se vlastní aktivitou zasloužíme, je přenosné i do naší reality. Nebojte však, Roboti nejsou o mentorování. Jde o zábavu, o kaskádu vtipů a legrácek. O parodii našeho života. Zábavnou a propracovanou.

 

A jestli bych filmu něco vytknul, tak snad jen to, že na něj budu muset jít podruhé. Všechno, co se na plátně před vámi děje, prostě napoprvé nepochytíte.

 

A tak neváhejte a najděte si čas. Tento film u mě získal 4 hvězdičky z pěti.

 

A pokud chcete vědět, kde film dávají – šup sem: www.dokina.cz

Originál stránky : http://www.robotsmovie.com/chooselanguage.php?dl

 

A navíc právě dnes začíná soutěž. Protože roboti fandí robotům, partnerem filmu Roboti je firma Moulinex. Krom toho, že vás až do konce měsíce čeká 5 soutěží o dva lístky na film Roboti do vybraných kin, můžete i vyhrát univerzálního robota Moulinex DFC747. Viz rámeček.

Vyhrát ho můžete tak, že správně zodpovíte soutěžní otázku ZDE a navíc se alespoň jednou zúčastníte (nemusíte odpovědět správně) soutěže o lístky do kina na film Roboti.

Jednoduché, že?

A když na film půjdete, dozvíte se také, jak roboti rodí miminka …

Reklama