Milé ženy - in,
vzhledem k tomu, že dnes je téma šité mně na míru, nedá mi ruka pokoj, dokud se nepodělím o své zážitky. V mém případě totiž naprosto platí, že kde se sejde víc žen, tam se mluví o porodech. Neuvěřitelné věci se začaly dít už za studií. Během rozhovoru došlo na to, že studuji na porodní asistentku a najednou všechny ženy vykládaly o porodech, potratech, předčasně narozených i přenášených dětech... A to včetně potenciální tchýně! Takže na praxe jsem šla skutečně vybavena mnoha příhodami "ze života".

Musím říct, že povolání porodní asistentky mě naprosto uchvátilo. Je to nádherná práce, plná lidských osudů, radostí, starostí a bohužel někdy i tragedií. Dodnes se mi vybaví ten úžasný pocit, když jsem směla pomoci na svět "svému" prvnímu děťátku - čtvrtá holčička do rodiny - Terezie Marie Klára.

Bylo to málem tak, že rodiče blahopřáli mně, ale přišlo mi to hodně symbolické, já jsem také čtvrtá baba v rodině. Ale vybavují se mi i spousty dalších maminek a tatínků a jejich miminek. Aby taky ne, po absolutoriu jsem nenašla práci v oboru, tak tu nemocnici znám jen ze školy. Ale zase to vedlo k tomu, že já a manžel jsme se rozhodli do toho "praštit" a pořídit si potomka svého. No aspoň nějaká praxe, ne?!
 
Chvilku nám to sice trvalo, ale po sraze s ostatními porodními bábami plném "babských" rad, se nám to podařilo. Těhotenství proběhlo nádherně, bez všech zádrhelů a problémů. Termín porodu byl 29.3. a já hrdě tvrdila, že do 1.4. to v pohodě udržím a bude aspoň legrace na Apríla.
Jenže 19.3. v 6 hodin ráno mě vzbudilo "cosi". Zalezla jsem do vany a do hodiny mi bylo jasné, že to "cosi" je porod. Dokutálela jsem míč do ložnice a šla hopsat k manželovi. Ten se ještě ze spánku (večer jsme byli hrát u přátel karty) zcela nejapně tázal: "Co to tu prosím tě děláš? Co tam máš?" Na to nebylo co říct, jen snad to, že tam mám už devět měsíců dítě a právě ho rodím.
 
Vyskočil z postele a začal řešit, byl na nemocenské, a tak honem uháněl k doktorovi ji zrušit, aby se mnou mohl jet do porodnice. Přijel a překvapeně říkal, že ho sestřička vzala hned, ani nemusel čekat ve frontě. Aby taky ne, když si tam předem volal a drmolil, že manželka už každou chvíli porodí. Já ho uklidňovala, že to třeba jsou jen poslíčky, že to třeba ještě "rozchodím", ale on měřil a zaznamenával kontrakce... Dohodli jsme se, že v 10 hodin vyrazíme do porodnice, ale když mi v 9,50 odtekla voda, tak jsem už i já musela uznat, že to už nerozchodím.

Vyrazili jsme tedy autem do porodnice, to byl můj nejhorší zážitek z porodu, nebyla totiž možnost úlevové polohy. Pak už jsme byli v dobrých rukách. Ještě nás trochu vyděsili, že mají plno a manžel nebude moct k porodu, ale bylo to jen nedorozumění. Musím pochválit personál, protože vyváženě a vhodně nás s manželem nechali samotné a na druhé straně poskytovali radu a oporu.

Celé těhotenství jsem učila manžela masírovat kříž, a teď mi bylo nepříjemné, že na mě sahá, takže tam seděl na míči jak hromádka neštěstí a jen se ptal, jak mi může pomoci. Zbytek příprav utekl jako voda a v 11,45 byla naše Barborka na světě. Tatínek bečel, jak želva. Přestřihnul pupečník, točil, fotil a byl to ten nejšťastnější chlap na světě. A nakonec Barče na svět pomáhala ruka porodní asistentky - žákyně, taky symbolické, ne?

Dneska už je našemu pokladu 2,5 roku, někdy bych ji nejradši uškrtila. Tak jsme se rozhodli si připomenout, proč to bylo tak úžasné, když přišla na svět, a zaděláváme na bratříčka.
Držte palce!
 
A pamatujte si: Těhotenství a porod jsou otázkou psychiky!
Milá ženo-in,
zatím jste dnes první, která plánuje dalšího potomka, tak ať vám to s tím bratříčkem vyjde
Hezký den
Reklama