K dnešnímu článku mě inspirovala moje kamarádka Jitka. Vždycky pro mě byla vzorem elegance a dobrého vkusu. I z „obyčejných“ věcí dokázala vykouzlit dokonalý model. Všechno uměla nosit s grácií Pařížanky.
Po dlouhé době jsem se s ní opět setkala a místo šmrncovní dámy jsem spatřila „vyhaslou“ paní.
Ano, nikdo nemládneme, ale ona doslova rezignovala na svůj vzhled. Přestala se líčit, barvit si vlasy a její oblečení ztratilo jiskru. Proměnila se v šedou myšku a mně to najednou přišlo líto. Nemohla jsem uvěřit jejím slovům, že si to tak vybrala sama. Už mě to nebaví, řekla. Takhle je to pohodlnější.
A není to škoda? Zeptala jsem se, protože mi to z její strany přišlo jako póza. V duchu jsem hledala způsob, jak ji přimět, aby se vzpamatovala a něco se sebou udělala.

Zkusila jsem to přes chválu.
Ty šediny ti určitě budou slušet, ale jsi v nich trochu nevýrazná. Máš super střih, a ten víc vynikne v tmavším odstínu. Myslíš? Šla se podívat do zrcadla. Možná máš pravdu.

Že by se chytila? Zkusím to ještě s oblečením.
Máš ještě ten úžasný červený kostýmek? V něm ses mi strašně líbila. Prosím tě, ten mi už dávno není, copak nevidíš, jak jsem tlustá? Nepřeháněj, tlustá nejsi a jak tě znám, určitě si poradíš. Vždycky jsi měla skvělý vkus. Jenomže to bych si musela něco koupit a na to už nemám nervy. Leda, že bys šla se mnou a poradila mi. Domluveno.
5a16bc4aaa480obrazek.png

Přišla s novou barvou vlasů a lehkým make upem. Vypadala o mnoho lépe. Těch pár „barviček“ ji změnilo nejen vzhled, ale i náladu. Vybraly jsme několik nových kousků a Jitka doslova pookřála. Zase to byla ta elegantní „holka“, jakou jsem znala.

Zašly jsme na kafe a Jitka se mi svěřila, jak moc jsem jí pomohla. Už ani nepamatuje, kdy se cítila tak skvěle. Kdyby tak tušila, kolik „diplomatického umu“ jsem musela vynaložit, abych jí nenaznačila, že vypadá „příšerně“.

Co jsem tím vlastně chtěla říct? Pokud máte ve svém okolí ženu, či dívku, která je vám blízká a o níž víte, že by jí „malá změna“ pomohla zvednout sebevědomí, zkuste ji „nasměrovat“ podobným způsobem.
Vyvarujte se kritiky a jděte na to přes pozitiva. Jsem přesvědčená, že nějaká určitě najdete.

Čtěte také:

Vdáváte se ve zralém věku a nevíte, jak se obléknout? Škola stylu vám poradí
 
 Jste extravagantní, konzervativní, nebo něco mezi? Jaký jste módní typ?

Asymetrie v oblékání. Využijte ji ve svůj prospěch

Reklama