Patříte mezi maminky, které řeší problémy dětí se zažíváním? Prdíky, nadýmání, koliky, ublinkávání? Zeptali jsme se spřátelených maminek s malými dětmi, aby nám řekly, jak tyto problémy řešily ony, jaké s tím mají zkušenosti. Přečtěte si jejich příběhy.

 

Ty z Vás, které testují mléka, odpovězte na anketní otázky ZDE

Jitka: Já to aktuálně řeším. Můj pětiměsíční syn má velký problém s nadýmáním a se zaraženými prdíky, které nejsou ven. Zkoušeli jsme kde co. Kapky, masáže, teplé obklady, nošení v náručí… stále plakal a byl neklidný. Chvíle, kdy byl v pohodě, byly moc krátké. Lékárnice mi před měsícem poradila speciální mléko od Hami Citlivé bříško – mohu ho maminkám doporučit, stav se opravdu zlepšil. Sice nadýmání na 100 % nevymizelo, je to ale opravdu skok ke spokojenosti syna, z každodenních trápení máme prdíky tak 1-2x do týdne, a i tak jdou dobře ven a syn je usměvavý a dobře spí.

kid

Dana: Mého měsíčního syna Kristiana nadýmání a prdíky trápí už od dvou týdnů. Co se tyče léčby, radila jsem se se svou pediatričkou, která mi poradila kombinaci kapek Infacol a laktobacilu Bio Gaia. Zlepšení se po pár dnech dostavilo, ale problémy stejně zcela nezmizely. Snažím se mu ještě pomoci cvičením s nožičkami i masáži. Jeden den je pokoj, další den se zase kroutí. Asi opravdu nezbývá než vydržet do těch magických 3 měsíců, kdy všichni slibuji, že tyto problémy zmizí. Tak doufám :-). Já plně kojím a syn je moc malý, abych uvažovala o tom, zda by mu pomohlo speciální mléko, jaké jsem viděla v lékárně. Pokud ale tyto problémy budou trvat i déle, poradím se s lékařem a vyzkoušíme, aspoň na noc, aby se zklidnil.

Andrea: Jsem maminka dvou dětí, skoro 5letého chlapečka a 9měsíční holčičky. U obou dětí jsem měla to štěstí, že jsem je mohla do půl roku jenom kojit, a tak bylo na mně, abych se vyhýbala nadýmavým potravinám a upřednostnila takový jídelníček, abychom předešli bolení bříška a pláči. Hodně jsem také pila čaj pro kojící maminky, a když už nás někdy bolení trápilo, tak jsem namazala bříško, udělala masáž a třeba jsem nahřála teplou plenku na bříško. Kamarádka mi poradila přírodní kapičky Baby Calm pro spokojená bříška. Ty mohu doporučit,ale i přesto jsem je dávala jen občas, aby si děti nezvykly a snažily se samy. Teď už dáváme různé příkrmy a jiné dobroty. K tomu stále ještě kojím, ale to už zvládne sama a bolení bříška nás netrápí. Ublinkávání - Kojila jsem z jednoho prsu a při dalším kojení z druhého a pak jsem dala miminko vždy do svislé polohy na odříhnutí a někdy i během kojení. V postýlce máme molitanový klínový polštářek pro zvýšenou polohu a problémy s ublinkáváním nemáme, ale každé mimčo je jiné. :-)

Petra: Nadýmání a kojenecké koliky bohužel naši dceru trápí prakticky od narození. Už z porodnice jsme odcházeli s lahvičkou kapiček, které ale nezabíraly. Vyzkoušeli jsme pak ještě spousty dalších. Nepomáhaly ani masáže či nahřívání bříška. Každý večer jsme malou nosili a konejšili a bylo to velmi náročné. Po třech měsících se situace trochu uklidnila, ale stejně jsme se bolestí bříška ještě úplně nezbavili. Pediatr nám moc neporadil a stejně tak jsem byla bezradná po pročítání internetových diskusí maminek. Každá má totiž jiné zkušenosti. Jediné, čemu věřím a k čemu se upínám, je fakt, že to časem samo přejde. Pokud by existovalo speciální mléko, které by problémy s nadýmáním vyřešilo, uvítala bych to. Nikdy jsem však o těchto produktech neslyšela. Stejně jsem již přestala kojit a umělou výživu dceři ještě dávám. Takže se zeptám v lékárně, děkuji za tip, doufám, že pomůže, dám vám vědět.

Milena: Moji dceru nejvíce trápily prdíky a nadýmání první tři měsíce. S blinkáním jsme neměli problém.  Dceři jsem zkoušela masírovat bříško gely proti nadýmání, to vůbec nezabíralo. Používali jsme i Sab Simplex, to bylo také bez většího efektu. Hodně pomáhaly cviky na uvolnění prdíků. Radila jsem se s doktorkou a pročítala diskuze maminek. Nakonec jsem našla tip na poměrně hodně drahé probiotické kapičky Bio Gaia, a ty nám zabraly úplně nejlépe. Vzhledem k tomu, že dcera odmítala mléko z prsu a já odsávala do 4 měsíce a k tomu i přikrmovala umělým mlékem, tak bych speciální mléko uvítala.

Trápí vaše dítě problém se zažíváním? Udělejte si test, který vám poradí, co by děťátku mohlo pomoci, jaké speciální mléko byste mohli vyzkoušet zařadit do jídelníčku

Test najdete zde:  http://www.klub-maminek.cz/citlive-brisko/test-zazivacich-potizi

Redakční tip:

Jak se těmto problémům vyhnout? Vyzkoušejte, pokud nekojíte, speciální mléka:

Naším tipem, jsou speciální mléka Hami Citlivé bříško, která mohou maminkám přirozeným způsobem pomoci od problémů jejich miminek. Mléka byla vyvinuta na základě studií, které přinesly skvělé výsledky v řešení problémů malých dětí se zažíváním, jako je ublinkávání, nadýmání, koliky či zácpy.

  • Ublinkávání

K ublinkávání miminek dochází z důvodu nevyzrálosti trávicího ústrojí, kdy se žaludeční obsah vrací zpět do jícnu. Pokud se v prvních třech měsících neobjeví jiné příznaky, jako například potíže s dýcháním a záchvaty kašle, pak se tomuto jevu říká fyziologický reflux, který se růstem miminka obvykle upraví. Pokud k blinkání nedochází často a ve větším množství, není nutná speciální léčba. Ale i mírné ublinkávání není pro miminko nic příjemného a maminky mohou nalézt snadné řešení.

HamiDnes už existují i speciální mléka při ublinkávání, která obsahují například karubin. Karubin, jako přírodní složka, mléko v bříšku jemně zahustí, aby zůstalo tam, kde má. Dále nechte dítě po krmení ve vzpřímené poloze a dbejte na to, aby si dobře odříhlo. Nepřekrmujte miminko a krmte ho pravidelně spíše v menších a častějších dávkách. Vaše miminko jistě ocení, že může objevovat svět bez potíží s ublinkáváním. Více o mléku zde: http://www.klub-maminek.cz/citlive-brisko/ublinkavani

Vyzvrátí-li vaše miminko celý obsah nebo většinu obsahu žaludku (více než 2 polévkové lžíce), kontaktujte svého pediatra.

  • Zácpy a koliky

HamiZácpy a koliky mohou být způsobené ještě nevyzrálým zažíváním. Nekojenému miminku může ulevit kojenecké mléko s obsahem β-palmitátu, který zabraňuje vzniku tuhé stolice. Dále miminku jemně masírujte bříško, přiložte mu nahřátou plenu na jeho citlivé bříško nebo se s ním vypravte na procházku na čerstvý vzduch. Více o mléku najdete zde: http://www.klub-maminek.cz/citlive-brisko/zacpa-a-koliky

  • Nadýmání – „prdíky“

Nadýmání je způsobeno tím, že střevní mikroflóra miminka ještě není zcela vyvinutá, a v jeho bříšku tak často vznikají plyny, od kterých si miminko chce ulevit. Ne vždy se jim to ale daří, takže jsou podrážděné a nevrlé, kopají nožičkama a mají červené tváře. Bývají neklidné a plačtivé – není divu, nadýmání Hamije pro děti bolestivé. Kojenecké mléko pro děti s nadýmáním by mělo být především lehce stravitelné. V případě, že nekojíte, pak velmi často pomůže přechod na speciální kojenecké mléko. Pro kojence, který má potíže s prdíky, je vhodné speciální kojenecké mléko, které obsahuje látky, které snižují nadýmavost, jakým je fermentovaná receptura s přirozeně stravitelnější bílkovinou. Jde o naprosto přirozené řešení problému, o kterém ale mnoho maminek ani neví.

Více zde: http://www.klub-maminek.cz/citlive-brisko/nadymani

Na co si dejte pozor? Náš tip pro začátek použití speciálních mlék Hami Citlivé bříško
Při přechodu na speciální kojenecké mléko několik dní nebo až jeden týden vydržte. Trávicí systém miminka si na nové mléko chvíli zvyká a mléko nemusí zabrat ihned. Pokud vydržíte, úleva se dostaví. V případě přetrvávajících potíží se však poraďte se svým lékařem.
Doporučujeme: Raději nepoužívejte speciální mléko v kombinaci se standardním. Efekt na zlepšení problémů se tím výrazně snižuje.

Více najdete zde: http://www.klub-maminek.cz/citlive-brisko/

Kojení je nejpřirozenějším způsobem výživy kojenců. Kojenecká výživa by měla být používána na doporučení lékaře. Způsob použití a další info na obalech a webových stránkách výrobce. Potravina pro zvláštní výživu – potravina pro zvláštní lékařské účely.

 

Reklama