Byly doby, kdy jsem měla nízké sebevědomí.

Měla jsem obavy se i na něco zeptat, případně po někom něco chtít. Ale naštěstí jsou tyhle neopodstatněné strachy už za mnou. A jsem tomu ráda.

Dneska si dokážu trvat na svém, vím, co chci a jak toho dosáhnout. Jdu si prostě za svým cílem. Tímhle stylem si plním svá přání.

Myslím si, že člověk v prvé řadě musí mít rád sám sebe. Mám na mysli samozřejmě zdravě rád, bohužel egoistů a sobců je i tak až dost.

Zdravé sebevědomí je to nejlepší, co pro sebe může každý z nás udělat. Můžu upřímně říct, že se mám ráda. Mám ráda svoje klady, méně už svoje zápory, ale snažím se na sobě pracovat.

Vím, co mi sluší, a dokážu si to říct. Hned se samozřejmě cítím líp. Možná mám nějaký ten špíček, ale mám třeba hezké oči, takže na sobě vyzdvihnu klady a zápory se snažím maskovat.

Bohužel nedokáži přijímat komplimenty. Nevím totiž, jak na ně reagovat. Samozřejmě upřímná lichotka potěší, ale neupřímná lichotka mi vadí. Proto se neupřímné komplimenty snažím nějak zamluvit.

Když se mi podaří něco, co jsem si přála, nebo o to usilovala, pochválím se. Je to pro mě odměna za dobře odvedenou práci. Je důležité umět se pochválit, protože to za mě nikdo jiný neudělá.

Proto mějme se rády, milé ženy-in. Je to důležité pro stav naší mysli. Když víte, že se vám něco povedlo, pochvalte se. Když víte, že vám to sluší, řekněte si to. Uvidíte, že se hned budete cítit líp a okolí to taky pozná.

S úsměvem na rtech přeju hezký den

Jarča

Milá Jarčo,
máte pravdu. Je důležité se umět pochválit. Ale někdy dobře míněná a pravdivá lichotka od druhého přece jenom potěší dušičku :-). Ale neupřímných je většinu víc a ty je opravdu někdy lepší ignorovat.

Od koho Vás pochvala nejvíce potěší?
Proč se nemáte ráda?
Umíte se odměnit?

Máte recept na zvýšení sebevědomí?


Čekáme na Vaše rady a příspěvky na téma: MÁM SE RÁDA

                                                         redakce@zena-in.cz


Reklama