V jeden moment pak máte plný šatník a v druhý po návštěvě obchodů jako jsou například v Premium Outlet Prague Airport už nesete nové kousky a netušíte co s těmi starými? Pomůžeme vám, jak si šatník skvěle probrat a roztřídit.

Staré kusy z kola ven?

Jednoduché pravidlo, které zabírá. Pokud jste už odnosili kusy oblečení a nebaví vás nadále jejich vzhled a tak dál, tak se jich neobávejte zbavit. Nemusí přitom letět do koše, výměna s kamarádkami, bazary a další možnosti jsou naprosto ideální. Nejen, že uvolníte místo ve skříni na nové a skvělé kousky, ale zároveň už i získáte základ na koupi nových kusů, které si budete přát.

Třiďte podle ročního období?

Roční období je pro správnou volbu oblečení naprosto směrodatné, a tak by i třídění oblečení ve finále mělo fungovat přesně podle daného pravidla. Snažte se tedy u takových druhů oblečení, kde to je vhodné, dodržovat roční období. Bundy, kalhoty, svetry a mikiny to zajisté ocení a vy máte lepší přehled o stavu svého šatníku.

Třiďte, pořizujte šuplíky a dělejte komínky?

K rychlejšímu a efektivnějšímu roztřídění i organizaci šatníku vám určitě vypomůže i pořádné rozdělení oblečení podle druhu. Komínek s tričky je na jedné straně, tílka a topy jsou na druhé straně, zatímco lehké svetříky jsou hned vedle nich. Jednoduché a na první pohled dobře víte kde co máte, a především kolik a v jakém stavu.

Neustálé dilema s různými menšími kusy oblečení můžete pak vyřídit pomocí šuplíků. Nemusíte přímo shánět nábytek, mnohdy se dají najít i velice šikovné závěsné šuplíky z plátna. Pro organizaci spodního prádla, podprsenek, kalhotek nebo ponožek je to ideální volbou a vy opět získáte ještě větší přehled nad svým šatníkem.

Reklama