Nic není černobílé a špatné se často zdá dobré a zase naopak. Všechno může dopadnout úplně jinak, než si představujeme. Slíbili jsme vám pokračování silvestrovského příběhu - tady je.

Poslední den v roce jste diskutovali, zda a jak by měla řešit situaci pětapadesátiletá Radka, kterou dlouholetý partner tají před svou rodinou:

Dnes se zeptáme Radky, jak vlastně na Cyrilovo oznámení reagovala a jak její poslední den v roce s nešťastnou třináctkou na konci dopadl.

silvestr

Radko, odjel Cyril skutečně strávit silvestrovskou noc k příbuzným?
Ano, odjel, rovnou z práce.

Jak jsi vlastně reagovala, když ses o jeho přání den po Štědrém večeru dozvěděla?
No, zpočátku jsem trošku hysterčila a rozcházela se... ale to já občas dělám, jsem cholerik. Za chvíli emoce vyprchají, já zvážím, co je a není důležité, a obvykle si uvědomím své priority. Hlavně si vzpomenu na své kamarádky, které jsou samy každý den, nejen o Vánocích či o Silvestra. Nedobrovolně. Takže druhý den jsem Cyrilovi řekla, že vím, že je to pro něj důležité, ať tam jede, že si najdu sama nějaký program. Odpověděl, že si mého postoje velmi váží.

Známe se dlouho a vím o Tobě, že právě okolo Vánoc a příchodu Nového roku Tě opouštělo v životě nejvíce mužů. Nenaskočily Ti nějaké hrozné asociace?
Naskočily, jasně, dokonce jsem byla tak rozhozená, že jsem ztratila klíče ve vchodových dveřích, když jsme odjíželi strávit Boží hod s rodinou. Byl to průšvih, protože jsme zrovna čerstvě nechali namontovat hodně drahý zabezpečovací systém. Hledali jsme všichni všude, ale marně, nakonec jsem došla k názoru, že jsem klíče v rozrušení zřejmě hodila s odpadky do popelnice. Den před Silvestrem mě zastavila sousedka a ptala se mě, zda nepostrádám klíče, že jedny našla v zámku vchodových dveří. Vrhla jsem se jí kolem krku a zeptala jsem se, co dělá na Silvestra. Jelikož neměla žádný program, pozvala jsem jí k sobě - vidíš, vše zlé je pro něco dobré.

Takže jsi sama nakonec nebyla?
Ne, právě díky ztraceným klíčům ne. Mé single kamarádky byly totiž nemocné, jiné Silvestra neslavily a zbývající už něco měly. Nakonec se na chvíli přidala i další sousedka a bylo docela veselo. I když přiznám, že odpoledne mně bylo dost úzko a bála jsem se, že třeba příbuzní Cyrilovi chtějí na večírku dohodit nějaké děvče. Navíc jsem mimo domov sama jezdit nechtěla. Se sousedkou Zitou jsem se sblížila, vyprávěla mi o sobě: Je jí přes 40, nemá dítě, nemá partnera, maximálně občas „zdravotníka“, a ještě je nešťastná ze své postavy. Přitom vždy působila neobyčejně sebevědomě a vesele i při své trojciferné váze. A tak jsem se za svůj odpolední splín zastyděla, protože já mám děti dokonce tři, k tomu i vnoučata... a co se týká váhy, tak jsem se zastyděla i za to, že řeším nějaké poklimakterické přibírání.

No a co Cyril? Asi přespal u rodičů a přijel až druhý den, ne?
A víš, že ne? Představ si, že mi v deset večer volal, že se mu po mně stýská, kde jsem a že jede za mnou. No a tak jsme si nakonec o půlnoci přiťukávali spolu i se Zitou, se kterou jsme si slíbily, že budeme pravidelně chodit do nového fitka, které nám v ulici nedávno postavili, abych ji podpořila ve shazování kil (a mně to taky neuškodí). Takže konec dobrý - všechno dobré!

A co ty na názory čtenářek, které pod prvním článkem Cyrilovo chování odsoudily a psaly, že by na takový vztah nikdy nepřistoupily?
S odstupem času vím, že je lepší vztahy řešit víc hlavou než emocemi, hrdost je krásná věc, ale chlapa si za ni nekoupíš. Navíc není lepší užívat si života v klidu a pohodě, než být nepříjemně atakována příbuznými, pro tebe vlastně cizími lidmi, kteří řeší tvůj život? Nakonec je to jen a jen naše osobní věc, koho nám blízkého komu druhému nám blízkému představíme, a koho ne.

Myslím, že na tom, co říká zkušená a životem i muži zkoušená Radka, něco je, nebo máte jiný názor?

Reklama