Zdroj: Shutterstock

Praní se nemusíte obávat. Kvalitní oblečení z prachového peří je speciálně zpracované, a proto se i snadno udržuje. Na vnitřním štítku každého péřového výrobku naleznete návod, jak jej správně udržovat a prát. Tyto pokyny je nutné dodržet, aby nedošlo k poškození výrobku.

Jak na praní
Drobné znečištění lze odstranit vlhkým hadříkem nebo jemnou houbičkou. Znečištění v oblasti límce, manžet a kolem kapes lze vyprat ručně s velmi malým množstvím mýdla.

Před praním zapněte všechny zipy, včetně těch suchých, uvolněte všechna stahování a bundu obraťte naruby.

  • Lze prát v ruce nebo v pračce při 30 °C na zvláštní program a ve speciálním pracím prostředku na prachové peří. Vyvarujte se užívání agresivních pracích prostředků, které by mohly prachové peří poškodit.
  • Při praní v pračce můžete do bubnu přidat několik tenisových či florbalových míčku – docílíte tak lepšího roztřepání chuchvalců peří při praní.
  • Důkladně, ideálně 4–5x vymáchejte.
  • Při praní v pračce na závěr zvolte program na vypuštění vody z pračky. Vypranou péřovku neždímejte, pouze ručně vytlačte vodu.
  • Péřovou bundu nebělte, nežehlete ani chemicky neočisťujte.

Zdroj: Norská móda / Dámská sportovní péřová bunda Kari Traa Haugo

Jak správně sušit
Péřovou bundu můžete sušit v sušičce na nejnižší teplotu sušení. I zde si lze pomoci tenisovým/florbalovým míčkem. Pokud nemáte tuto možnost, je bundu nutné sušit ve vodorovné poloze, mimo sálavé teplo a pravidelně ji natřásat, abyste roztřepali chuchvalce peří v komorách (chuchvalce vlhkého peří by jinak začaly hnít). Toto „přirozené“ sušení však může trvat až týden.

Zdroj: Norská móda / Dámský péřový kabát Kari Traa Songve

Reklama