6038df5ea2d71obrazek.png
Vytvořte na talíři obrázek

Děti jsou ze své podstaty hravé. Zkuste udělat zdravá jídla malým dětem zajímavější - vytvořte třeba pomocí zeleniny vtipný obrázek, a máte téměř jistě vyhráno. Místo okoukaného rohlíku s taveným sýrem ráno připravte dokřupava opečený celozrnný chléb s plátkem sýra a zeleninou.

„Skvěle poslouží třeba topinkovač Gorenje T900RLBK v oblíbeném retro designu. Je vybaven nejen funkcí opékání, ale také rozmrazování – to když bude potřeba sáhnout po zásobách v mrazničce. Díky vysokému zdvihu si už nikdy nespálíte při vytahování topinek prsty,“ radí Jana Neuszerová, odbornice Gorenje.
6038df7c31b81obrazek.png

Zatímco se krajíček bude opékat v topinkovači, připravte si zeleninu, a během pár minut je hotovo! Nový den vám všem začne úplně jinak.

Neoblíbené potraviny zamaskujte

Ano, vaše děti by měly jíst zdravá a nutričně vyvážená jídla každý den. Jestli nemají rády některou zeleninu, najděte způsob, jak ji přimíchat k jiným oblíbeným pokrmům. Milují bramborovou kaši? Ale celer už ne? Zkuste ji příště připravit s trochou celeru, který povaříte spolu s bramborami. Kaše chutná skvěle, a o celeru nebude nikdo ani vědět!

Jděte příkladem

Když chcete, aby jedl váš potomek zdravě, nezbyde, než abyste zdravě jedli i vy sami. A taky je dobré neusnadňovat dětem konzumaci sladkých, slaných a mastných pamlsků bez výživové hodnoty. Zákazy totiž moc nezmohou. Pokud dítě ví, že ve skříni najde čokoládu nebo chipsy a v mrazáku zmrzlinu, těžko odolá. Připravte raději do misky k televizi oříšky a sušené plody a na jídelní linku postavte talíř s jablky nebo banány. Abyste nemuseli pamlsky zakazovat, jednoduše je přestaňte kupovat.
6038dfab0c687obrazek.png

Zmíněný topinkovač patří do celé řady domácích spotřebičů Gorenje v hravém retro designu ve dvou barvách – černé a šampaň. Aby byla vaše retro sbírka kompletní, pořiďte si pro příjemná rána i rychlovarnou konvici. Postupně můžete přidat i  stolní blender, tyčový mixér, šlehač s nádobou a všestranný kuchyňský robot.
6038dfb46ceb3obrazek.png

Více na GORENJE.CZ
6038debddf9a9obrazek.png

Reklama