5e8da7ac064c4obrazek.png
Karanténa může být pro děti těžká. A tím pádem také pro rodiče. Není jednoduché neustále vymýšlet pro malé raubíře co nejzajímavější program. Je ale třeba udržet si psychickou pohodu. Mějte proto nachystané činnosti do zásoby. Rozhodně nevyplýtvejte všechna esa z rukávu najednou. Co by mohlo vaše děti zabavit?

1. Kreativitě se meze nekladou

Vyndejte z šuplíků veškeré výtvarné potřeby, které doma najdete - pastelky, fixy, nůžky, vodovky, barevné papíry - a dejte si za úkol vyzdobit si jarními motivy okno v pokojíčku. Uvidíte, že se vaše děti rády pustí do tvoření a na konci ještě krásně vyzdobí svůj pokoj. Proč si neslepit třeba papírové motýlky nebo sluníčko, které se dá přilepit na okno?

2. Deskovky

Ruku na srdce. Jak je to dlouho, co jste si s celou rodinou sedli dohromady ke stolu a vytáhli deskové hry? Můžete zkusit svoje děti porazit v pantomimě při hraní Aktivit, můžete si procvičit logiku u Monopolů, a co takhle oprášit staré Dostihy a sázky, které jste vy, rodiče, v dětství milovali? Uvidíte, že se spolu nejenom zasmějete, ale také zavzpomínáte na staré dobré časy, kdy jste vy sami byli dětmi.

3. Je dobré se trochu pochytřit

Do školy se zatím nechodí, je ale dobré nezapomenout na procvičování dětských mozečků. Zkuste se podívat na web www.hlaskovanislipankem.cz. Najdete tam videa, díky kterým budete moci procvičovat výslovnost vašich dětí formou hry. A to je přece pořádná legrace. Díky šikovné paní logopedce a dětem ve videích se váš potomek určitě rád zapojí, a navíc si krásně procvičí výslovnost, kterou je velmi důležité zvládat správně.

4. Každodenní soutěže

Udělejte si z pobytu v karanténě bojovku. Každý den vyhlaste jeden velký úkol. Třeba, kdo vymyslí nejlepší jídelní menu na celý den z konkrétních potravin, které jsou k dispozici. Při jeho přípravě bude pomáhat celá rodina. Nebo můžete po bytě poschovávat různé ceny (sladkosti, malé dárečky) a vyhlásit soutěž o nejdůkladnější úklid, díky kterému ten nejlepší může najít několik cen. Uvidíte, jak se po nepořádku jenom zapráší.

5. Pohádky

Pokud vám už došly všechny nápady a vaše děti vám začínají přerůstat přes hlavu, sáhněte po osvědčeném způsobu, jak mít na chvilku prostor k odpočinku. Pusťte dětem pohádku nebo jejich oblíbený seriál. Ano, ulehčíte si tím výrazně situaci, ale aspoň budete mít na chvíli prostor pro sebe, abyste mohli vymyslet zajímavý program na nadcházející den.

Reklama