Záleží na tom, kdo se ptá. Pokud zrovna sedíte v kanceláři a nemáte „do čeho píchnout“, pak jste se asi uměli narodit, jste placeni tak říkajíc za nic, a nebo jste bohužel slepí a tu práci kolem sebe nevidíte. Zatím se mi nestalo, že bych dokončila jednu „práci“ a jiná už na mne nečekala. A pokud to tak ve skutečnosti u Vás je, pak se s tím raději nechlubte šéfovi. Pokud jste na rodičovské dovolené, pak zřejmě to, co teď potřebuje vyřešit, není nuda, ale spíše hledáte možnost, jak relaxovat.

 

Pokud máte prázdniny a nudíte se, pak jste asi blázni a věřte, že mnohý pracující by s Vámi měnil. Není nad dva měsíce (či více) volna, které si můžete naplánovat od A až po Z po svém, samozřejmě s ohledem na dostupnost financí.

 

Stále jste ještě nenašli svoji škatulku? Pak jste zřejmě jeden z mnoha nezaměstnaných. Nechci radit, ale možná to chce vyrazit do ulic a snažit se něco sehnat. Možná to bude zprvu pod Vaši úroveň, ale jak se říká, kdo chce, práci si najde (pozn.: Třeba jako Radek dnes – vypsal téma o nudě, ale sám se jistě při čtením našich příspěvků nenudí J). A opravdu Vám držím palečky, abyste se pokud nechcete, nudit nemuseli a uměli nudu zahnat. A pokud přeci, nevíte jak na nudu – pokusím se popsat pár zkušeností Blíženkyně, která je někdy díky svým zájmům na roztrhání.

           

Čím začít? Nedávno jsem psala o knize „Bez dechu od Stelly Cameronové“. Ta mi nedovolila se nudit, od začátku až do konce. Jenže co potom konci? Kniha přečtena a teď bloudím po obchodech a nemohu najít něco, co by se dalo číst bez dechu... Nechte si od někoho poradit a vezměte do ruky knihu. A když už nemáte chuť utrácet za tu v papírovém obalu, najděte si nějakou na internetu v elektronické podobě.

            Nebaví Vás číst? Raději zaměstnáte ručky než hlavu? Dobře, zkuste třeba omalovánky. Rozhodně by mě potěšilo, kdybych věděla, že nejenom já občas sklouznu k věci, která podle některých je jen pro děti. Nebo zkuste svým dětem udělat omalovánku sami.

            Nemáte pastelky? Raději si vyzdobíte svá okna nějakým kouzelným motivem? Ano, řešení se jmenuje WindowColor. Pokud nemáte inspiraci, věřte, existuje spousta knížek, nebo doporučuji zvětšit obrázky z pěkných knížek či omalovánek. A pokud ani to nestačí, zapojte fantazii a tvořte, co je Vám libo. Přikládám některou z mých inspirací.

            Stále Vám to není dost? Chcete něco drsnějšího a úklid domu máte již za sebou? Pokud jste se zrovna nenastěhovala do nového domku, jistě najdete nějakou věc k vylepšení. Sama za sebe se mohu přiznat, že už jsem natřela balkon (a tím inspirovala další dvoje sousedy J), poličku a skřínku v koupelně, na chodbě. Aby vše zářilo „novotou“, koupelnu jsem  vymalovala. Následovala renovace skříně na chodbě… A stále se nenudím, mám v plánu střechu garáže, plechy u oken… jen to počasí nějak nejde pod ruku.            Stále se nudíte? Ne že by mě už nic nenapadalo, občas vyšívám, slepuji modely aut, zajdu se podívat na zahrádku, jdu se koupat, fotím, jezdím na kole. Vy toužíte úplně po něčem jiném, a nevíte vlastně po čem, že? Doporučím Vám, jak zahnat nudu J Až Radek nebo některá z jeho kolegyň zadá další téma dne, připojte se a věřte, hned se přestanete nudit.

 

            A těm, kteří nudu neznají, mohu popřát jen jedno – ať alespoň mají čas relaxovat!

 

Pěkný den, bokul.

 


Milá Bokul, děkuji ti za tvou úvahu i fotečky... jsi vážně velmi šikovná...

 

 


Reklama