Tyto chvíle jsou bohužel často vykoupeny pálením žáhy. Ale proč? Proč právě po grilovačce přichází pálení žáhy?
Rizikovými faktory totiž jsou tučná smažená a kořeněná jídla i čerstvý chléb. Příčinou může být i alkohol nebo kouření. Obě tyto látky mohou snižovat napětí dolního jícnového svěrače a tím zpětný reflux žaludečních šťáv podporovat. Alkohol také zvyšuje kyselost žaludku.

Co vám to připomíná?

Skoro jako kdybych vám popisovala menu klasické grilovací párty. Ale jaké je to slibované řešení? Možností je několik. Můžete užívat inhibitory protonové pumpy. Dále jsou k dispozici antagonisté H2 receptorů a antacida, u kterých můžete volit mezi sirupem a tabletami. Sirupy jsou velmi oblíbené, oni vás jakoby pohladí v krku a žaludku. Někdy ale bývá problém lahvička, ne každý je s sebou chce nosit. V poslední době také čím dál častěji máme na paměti i hygienické parametry.

Proto loni přibyla v nabídce i možnost pořídit si sirup na pálení žáhy v sáčcích a letos byla řada přípravků GASTROTUSS® rozšířena o žvýkací tablety. Zdravotnický prostředek GASTROTUSS®, obsahuje alginát hořčíku, který v kyselém prostředí žaludku vytvoří gelovou bariéru a ta se drží na povrchu žaludečního jezírka. Tato ochranná vrstva chrání jícen před podrážděním kyselým obsahem žaludku. Jeho výhodou je i simetikon, který uživatelům zajišťuje svým protipěnivým efektem snížení nadýmání.
Gastrotuss-banner-540x320px-750x215px-1406-20212.jpg
Rady pro zdravé a chutné grilování?

  1. Používejte vhodný gril. Bezpečnější z hlediska zdravého stravování jsou grily elektrické, lávové nebo speciální grilovací kameny. Výhodou je, že nedochází k přímému kontaktu potravin s ohněm. Když už připravujete maso na ohni, tak používejte alobaly nebo misky na grilování. V případě, že zvolíte gril na dřevěné uhlí, tak si obstarejte kvalitní palivo.
  2. Grilovat lze maso, zeleninu, ale také třeba sýry (v alobalu). Mějte na paměti, že každá z potravin vyžaduje specifickou „předúpravu“. Například dobu grilování masa zkrátíte naklepáním jednotlivých kousků a vhodným výběrem (mladé netučné maso).
  3. Maso, tradiční surovinu na grilování, vždy naložte do marinády nejméně na dvě až tři hodiny, nejlépe ovšem přes noc. Pro tento účel používejte nádoby ze skla, porcelánu nebo kvalitního plastu, které lze bez problémů umístit do chladničky. Vyhněte se kovovým krabicím. Dobrou marinádu připravíte snadno doma, případně zakoupíte v obchodě už hotovou.
  4. Den předem je vhodné udělat také některé omáčky, naopak zeleninové saláty by měly být zhotoveny těsně před podáváním.
  5. Včas před samotným grilováním vyndejte maso z chladničky, aby získalo „pokojovou“ teplotu (výjimkou jsou mletá masa a ryby, které je dobré navíc ještě osušit).
  6. Jen na dostatečné rozehřátém grilu docílíte křupavé kůrky, která udrží šťávu uvnitř.
  7. Během grilování maso obracejte speciálními kleštěmi, případně lopatkami, abyste ho nepropichovali a nevytekla z něj šťáva. Zamezte kontaktu případných plamenů s masem a odkapávání tuku na rozžhavené dřevěné uhlí (minimalizujete tak vznik látek nebezpečných pro zdraví). Využívejte možnosti zabalení potravin do alobalu.
  8. Nikdy nepokládejte hotové maso na místo, kde leželo syrové. Nepoužívejte také na syrové a hotové maso stejné náčiní. To je jedna z nejčastějších chyb. Po manipulaci se syrovým masem si pečlivě umyjte ruce.
  9. Nakonec celý gril pečlivě očistěte, jen tak se příště opět budete těšit na příjemný zážitek.
  10. Ale zpátky na začátek. Přežijte letos grilovačku bez pálení žáhy s GASTROTUSSEM®!

Gastrotuss a Gastrotuss žvýkací tablety proti refluxu jsou zdravotnické prostředky určené k léčbě gastroesofageálního a/nebo laryngofaryngeálního refluxu. Čtěte pečlivě návod k použití.
60ed8792ea776obrazek.png
Za výhodnější cenu můžete zakoupit na eshopu Apotek www.apotek.cz
60ec2ceb535fcobrazek.png

Reklama