Zdravím všechny!

Dnešní téma mě velice zaujalo.

Já a kouření?

Už když jsem byla menší, chtěla jsem vědět, jak chutná cigareta. Takže když mi bylo asi 10 let, našla jsem doma v zásuvce krabičku cigaret. V klidu jsem sedla do obýváku a zapálila jsem si. U nás nikdo nekouřil, takže záclony dost silně načichly a byla jsem prozrazena. Mamka přišla na to, že kouřím, takže jsem měla po legraci.

Pak jsem to zase začala zkoušet asi ve 13 letech. Moje teta mi dovolovala zapalovat jí cigarety, prostě jsem si ji dala dopisu a kouřila tajně, ale s dovolením mé čtyřiadvacetileté tety. Fakt teď nemůžu pochopit, jak mi to mohla dovolit.

Když jsem pak v šestnácti začala chodit na diskotéky, moc mě cigarety lákaly. Připadalo mi strašně in, držet v jedné ruce skleničku plnou alkoholu a v druhé zapálenou cigaretu. Tenkrát to byla strašná „machrovina“. Kouřila jsem jen občas na disko.

A víte, co mě odnaučilo kouřit, tam i vůbec? Jednou jsem se strašně opila a k tomu jsem i kouřila, takže určitě všechny víte, co následovalo. Strávila jsem dlouhou dobu na záchodě, ale jak mi bylo špatně tenkrát, to nikomu nepřeju. Doteď nemohu cítit vůni cigaret, dělám se mi špatně, hlavně po ránu, když si někdo na zastávce zapálí cigaretu a veškerý kouř jde na mě.

Vždycky si v duchu říkam, už aby platil zákon o zákazu kouření na zastávkách, nádraží… Tohle je docela dobrý návod, jak někoho odnaučit kouřit.

A kdyby nemohl? Moje mamka, když mě čekala, tak taky kouřila, ale já už jako miminku v bříšku jsem to nějak nesnesla, takže vždycky když si mamka zapálila, musela jít na záchod. No to jí to odnaučilo a už nekouří 22 let.

Yanina


Způsob odnaučení je to sice drastický, ale Vám pomohl. Jen ta maminka si mohla cigarety v těhotenství odpustit.


editorka Mira

 

Dnešní téma:

Kouření

Kouříte?

Co nejraději?

Chutnají vám cigarety a proč?

Snažíte se odnaučit?

Proč jste přestala kouřit?
Jak se díváte na kouření maminek s dětmi?

Přistihla jste někdy své děti?

Nesnáší kouření?

Co říkáte odděleným místnostem v restauracích?

A jaké to bylo poprvé?
Napište nám, rádi vás za zajímavé příspěvky odměníme.
redakce@zena-in.cz

Reklama