Rádi zkracujete? Jestli ano, asi i u vás se vžije šikovné slovíčko pro označení dálkového ovládání k televizi. Napsala mi o něm čtenářka Aviaki...


Hezký den všem!

U nás doma (dokonce se to rozšiřuje i do širší rodiny) se už nepoužívá dlouhý a nepraktický název pro ovladač k televizi, protože máme údernější slovo „blik". Můj úžasný tatínek, o kterém jsem vám nedávno psala, měl samozřejmě jako každý člověk i své zlozvyky. Jedním z nich bylo, že s oblibou přepínal televizní programy. No, a takhle to zhodnotil tehdy malý synovec: „Deda udelá bik."

K bliku se váže ještě jedna historka. Musím předeslat, že toto byla za celý život pouze jediná fyzická inzultace mezi mými rodiči. Moji maminku tohle přepínání programů pochopitelně strašně vytáčelo. Jednou se tak v poklidu dívají na televizi a opět tam naskočilo něco jiného než dokončení napínavé scény filmu. To už maminka nevydržela a tátu velmi silně štípla. Ten koukal jako vrána, protože tentokrát v tom nejel. Za reklamu opravdu nemohl.

Aviaki

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou


Dnes máme v magazínu Žena-in.cz téma: Novotvary. Pište mi na redakční e-mail netradiční slova, která jste vy sami nebo někdo vám blízký vymysleli, a příběhy či situace, při kterých k jejich vymyšlení došlo.

Nejzajímavější slova ocením dárkem!

Reklama